10 Ekim Katliamı’nda da o vardı…

Gaziantep’te 56 kişinin hayatını kaybettiği kına gecesi katliamında yargılanan ve 10 Ekim Ankara Garı Katliamı’nda kullanılan araçta parmak izi bulunan IŞİD mensubu terörist ‘sağlık sorunları’ gerekçe gösterilerek tahliye edildi.

Gaziantep’te 56 kişinin ölümüyle sonuçlanan kına gecesi katliamının davasında bir kişinin tahliye edildiği ortaya çıktı.

Evrensel’in haberine göre; IŞİD’in Antep’te 56 kişinin ölümüne yol açtığı kına gecesi katliamı davasında bir tutuklunun tahliye edildiği ortaya çıktı. 20 Ağustos 2016 tarihindeki kına gecesi katliamı sanıklarından Mehmet Kadir Cabel eşi tutuklu Fadile Cabael, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edildi. 16 Ekim 2016 tarihinde Antep’te IŞİD’in hücre evine düzenlenen operasyonda kendisini patlattığı iddia edilen Cabael yaşamını yitirirken, eşi Fadile Cabael ise sağ olarak yakalanmıştı. Hücre evinde yakalandıktan sonra tutuklanan Fadile Cabael, eşinin kendini patlatmadığını savunmuş ve sağlık sorunlarını sıkça dile getirmişti. Öte yandan Kadir Cabael’in 10 Ekim Ankara Katliamı’nda kullanılan araçta da parmak izi bulunuyor.

‘BİZ DE DURUŞMADA ÖĞRENDİK’
Kına gecesi katliamı davasının avukatlarından Eylem Sarıoğlu, “Biz de duruşmada öğrendik” dedi. Sarıoğlu, Fadile Cabael’in 8 Haziran 2018 günü tahliye edildiğini aktardı. Cabael’in tahliyesine kalp rahatsızlığı gibi sağlık sorunlarının gerekçe gösterildiğini belirten Sarıoğlu, kararın celse arasında tutukluluk değerlendirme duruşmasında alındığını söyledi.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul da konuyu Meclis gündemine taşıdı. Fadile Cabael’in tahliyesinine ilişkin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e sorular yönelten Toğrul, kaç IŞİD’linin tahliye edildiğini konusunda da cevap istedi.

Toplumsal

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: