30 milyar dolar ve örtülü ödeneğin hesabını ÖSO ile kapatacaklar

“Örtülü ödenekte eşi benzeri görülmemiş bir harcama var”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, AKP’nin ÖSO’yu bu kadar pof pof lamasının ardında ileriye dönük bir hesap olduğunu belirterek, “Suriyelilere harcandığı belirtilen 30 milyar doların nereye gittiği belli değil. Birde üstüne son yıllarda örtülü ödenekte eşi benzeri görülmemiş bir harcama var. AKP ileride bu paraların hesabı sorulursa ‘Biz o paraları ÖSO için harcadık’ demek için ÖSO’yu dilinden düşürmüyor. Yandaşa, seçim – propaganda kampanyalarına giden paralar ÖSO’ya gitti diyerek işi kapatacaklar” diye konuştu.

“ÖSO’nun bir ABD ve AKP ürünü olduğu ortada iken nasıl ÖSO’yu Kuvayı Milliye’ye benzetirsin”

AKP genel başkanı ve cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ÖSO’yu Kuvayı Milliye’ye benzetmesinin Kuvayı Milliye’ye bir hakaret olduğunu belirten Cankurtaran, “Erdoğan, ABD yönetimine seslenerek ‘Ya biz Özgür Suriye Ordusu’nu ey Amerika seninle beraber kurduk ya, Obama yönetimiyle beraber kurduk’ demedi mi? ÖSO’nun bir ABD ve AKP ürünü olduğu ortada iken nasıl ÖSO’yu Kuvayı Milliye’ye benzetirsin. O durumda biri kalkıp Kuvayı Milliye’yi de mi ABD kurdu dese ne cevap vereceksin? AKP genel başkanı Erdoğan, sözlerinin nereye varacağını bilmeden ağzına geleni söylüyor” diye konuştu

“Dünün FETÖ hayranları bugün ÖSO hayranı oldu”

CHP’nin uyarılarının makul ve yerinde olduğunu belirten Cankurtaran, “Buna karşın bakıyorsun tam koro halinde hücumdalar. Dünün FETÖ hayranları bugün ÖSO hayranı oldu. Geçmişte biz FETÖ’yle ilgili uyarıda bulunduğumuzda bizi suçlayanlar yine aynı argümanlarla suçluyorlar” dedi.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: