4 Bakanın mal varlığına devlet el koysun!

Reza Zarrab davasında flaş çağrı: 4 Bakanın mal varlığına el konulsun!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, Zarrab’ın tanık olduğu davayla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dava sonunda Türkiye’nin para cezası ödemek zorunda kalabileceğinin altını çizen Aksünger, “Kim ödeyecek bu parayı? Rüşvet alan bakanların da mal varlıklarına el koyun. Niye bu parayı millet ödesin?” dedi.

Davayı başından beri ABD’de takip ettiğini hatırlatan Aksünger’in açıklamaları şöyle:

“Şimdi ne oldu, Zarrab itirafçı oldu. İtirafçısı bildiği bir şeyi saklayıp sonra onu anlatandır. Zarrab’ın en nefret ettiği kişilerden biri benim, davada dönüp dönüp bana baktı. Ben bu davayı başından beri takip ediyorum.

Türkiye’yi şimdi ne bekliyor? ABD ambargosu diye bir şey yok, sen ABD bankacılık sistemine imza atmış. Yani sen buna uymazsan, buradan Rize’ye bir dolar gönderemezsiniz. Ya kendi sisteminizi kuracaksınız ya da kuralları çiğnemenin parasını ödeyeceksiniz. Ne kadar ödeyeceksiniz? 10 milyar dolar olduğu söyleniyor. Kim ödeyecek bu parayı? Rüşvet alan bakanların da mal varlıklarına el koyun. Niye bu parayı millet ödesin?

Mehmet Hakan Atilla’ya benim tahminim 5 yıllık bir ceza verecekler. 5 yıl cezası suçu görüp göz yummaktan. Suç sabitlenince Halk Bankası da cezayı haketmiş olacak. Zarrab’a ne olacak? Onun da anlaştığı için 10 yıl ceza alması ihtimali var. Tanık koruma programına alınacak, yeni bir kimlik verilecek, 10 yıl ABD’den çıkamayacak.

Herkes diyor ki; başsavcılar bunu ortadan kaldıracaklar. Yani hapis yatar mı yatmaz mı bilinmiyor. ABD bunu hukuk davasına götürürse BM devreye girecek. İşte ambargo meselesi orada ortaya çıkacak.”

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: