Agam bizimle eyleniii

Erdoğan’ın temel hak ve özgürlük açıklamaları sosyal medyada alay konusu oldu

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha CHP’ye yüklenerek, ”AK Parti’nin en büyük özelliği milli iradeye, demokrasiye, temel hak ve özgürlüklere olan bağlılığını asla yitirmemiş, kadrolarını bu doğrultuda sürekli ikaz etmiş, gerekiyorsa revize etmiş olmasıdır.”dedi.

AKP‘li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında bir kez daha CHP‘ye yüklendi. 

Erdoğan'ın temel hak ve özgürlük açıklamaları sosyal medyada alay konusu oldu

Hükmeden değil hizmet eden, hakim değil hizmetkâr, gönül kıran değil gönül yapan bir anlayışa sahip olduklarını belirten Erdoğan, “Milletimiz CHP’yi geçmişte halkımıza tepeden baktığı, kadrolarının derebeyi gibi hareket etmesine göz yumduğu için gönül defterinden silmiştir. AK Parti’nin en büyük özelliği milli iradeye, demokrasiye, temel hak ve özgürlüklere olan bağlılığını asla yitirmemiş, kadrolarını bu doğrultuda sürekli ikaz etmiş, gerekiyorsa revize etmiş olmasıdır. Önümüzdeki seçimler için de adaylarımızı aynı şekilde tespit edecek, kampanyamızı bu şekilde yürütecek, kazandığımız yerleri de yine aynı anlayışla yöneteceğiz. Bu işi adeta böyle ince ince dokuyup o şekilde sonuçlandırmamız gerekiyor. Hassasiyetimiz çok fazla. Bütün istihbarat çalışmalarına varıncaya, GBT’lerine varıncaya kadar, gözden kaçan da olmaz mı, olabilir; ama biz elimizden geleni yapalım, gerisi Allah kerim” diye konuştu. 

Erdoğan’ın ”AK Parti’nin en büyük özelliği milli iradeye, demokrasiye, temel hak ve özgürlüklere olan bağlılığını asla yitirmemiş, kadrolarını bu doğrultuda sürekli ikaz etmiş, gerekiyorsa revize etmiş olmasıdır.” şeklindeki açıklamalarına sosyal medyada tepki yağdı. 

Gazeteci yazar Merdan Yanardağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”Günün şakası mı desem, 16 yılın şakası mı, bilemedim.. Erdoğan, “AK Parti’nin en önemli özelliği temel hak ve özgürlüğe olan bağlılığını asla yitirmemiş olmasıdır” dedi, iyi mi!” ifadelerini kullandı.

Liberal Demokrat Parti eski Genel Başkanı Cem Toker de Erbaş’ın açıklamalarına şöyle tepki gösterdi:

”Mesela…..
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir haham veya papaz “Tevrat veya İncil okumayan çocuklar şeytanla beraberdir” diye bir söz söyleseydi, toplumsal tepkilerden şu anda hangi adliyede, tutuklanma talebiyle hangi hakim önündeydi?”

İşte o tepkilerden bazıları: 

Toplumsal

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: