Ahmet Hakan bu kez de Safiye İnci’ye sahip çıktı!

Ahmet Hakan sözüm ona demokratlık kıyafeti giyerek Safiye İnci’ye sahip çıktı. Ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için bok bile olamaz diyerek hakaret eden yobazı, ODTÜ’lü gençlerle bir tutan Hakan bu günkü yazısını Safiye İnci savunmasına ayırdı.

Ne var bunda çocuk şaka yapmış diyen Ahmet Hakan’ın yazısının ilgili bölümleri şöyle;

PRENSİP BİRODTÜ’lülerin tutuklanmasına itiraz ediyorsan, Safiye’nin tutuklanmasına da itiraz edeceksin. ODTÜ’lülerin tutuklanmasına ses etmiyorsan Safiye’nin tutuklanmasına da ses etmeyeceksin.

*

– PRENSİP İKİ: ODTÜ söz konusu olduğunda “Ne var bunda? Çocuklar şaka yapmış” diyorsan… Safiye söz konusu olduğunda da “Ne var bunda? Çocuk şaka yapmış” diyeceksin.

*

– PRENSİP ÜÇ: ODTÜ söz konusu olduğunda “Ama bu hakaret, ama bu suç” diyorsan… Safiye söz konusu olduğunda da “ama bu hakaret, ama bu suç” diyeceksin.

PRENSİP DÖRT: ODTÜ’lü tutuklandığında “Tutuklamayla sorun çözülmez” demediysen… Safiye tutuklandığında da “Tutuklamayla sorun çözülmez” demeyeceksin.

*

– PRENSİP BEŞ: Tutuklamanın bir cezalandırma yöntemine dönüştüğünü düşünüyorsan… Bunu hem ODTÜ’lü için hem de Safiye için aynı güçle haykıracaksın.

*

– PRENSİP ALTI: “Memlekette önüne gelen önüne geleni tutuklattırmaya çalışıyor” diyorsan… Bunu sadece Safiye’nin tutuklanması söz konusu olduğunda demeyeceksin.

*

– PRENSİP YEDİ: Tutarlı olacaksın ki hep genç kalacaksın… Tutarlı olacaksın ki hep haklı olacaksın… Tutarlı olacaksın ki, “Hakkaniyete bak be” dedirteceksin. Tutarlı olacaksın ki, canımı yiyeceksin…

 

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: