Aile bakanının iftar yemeğinin sevabı size yazılacak

Çünkü para kendi cebinden çıkmıyor.

O paralar halkın parası. Senin, benim, diğerinin cebinden harcayıp iftar yemeği veriyor.

Bakanlığın kiraladığı bina 33 katlı. Üstelik 2 blok halinde.

Kimden kiralanmış. Yandaş Mehmet Bayraktar. Çok önemli değil ama, kirası ayda 1.300.000.000 tl.cik. Sıfırları sayamadıysanız yazıyla belirteyim. Bir milyon üç yüz bin.

Tabi bir de bu binaların temizlik işleri var. Aylık temizliğe ödenen tutar da ortalama 520 bin liracık.

İki adet yemekhanesi mevcut ikiz binaların. Personel yemekhanesinde iftar vermekse bir bakana yakışmaz. Yakışık almaz. İşte bu nedenle sayın bakan ağırlığını koyup, Ankara Hilton Garden de 3 gün iftar yemeği veriyor. Günde 500 kişiden toplam 1500 kişiye. Fiyatlar uygun. Adam başı 90 lira. Para demeye bile değmez. Cebinizden 90 lira harcamış aile bakanımız, fazla büyütmeye gerek var mı? Ha, toplam ödenen fatura tutarını siz hesaplayın. Yani 90×1500=…… Bir ev parası bile çıkmaz ortaya. En fazla bir Passat alırsın.

Yandaşlara aylık ödenen kira ve temizlik parasına bakınca bakanın verdiği iftar yemeğinin faturası neredeyse hiç bir şey. Ama bakıyorum da, herkesin ağzında bu yemek var.

Yapmayın, üzmeyin, pişman etmeyin sakın bakanı. Altı üstü bir iftar yemeği. Sizin paranızla verilmiş olsa da, şöyle düşünün; Sevabı size yazılacak..

 

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: