Akar ve Fidan’ın Moskova ziyareti. Sonuç fotoğrafta saklı..

Hulusi Akar-Hakan Fidan ikilisinin Moskova’daki görüşmesi gerçekleşti. İbrahim Kalın’ın “Neticesinde tabloyu net bir şekilde göreceğiz”  dediği görüşmenin sonucuna dair Türkiye’den bir açıklama yapılmazken, Rusya’dan paylaşılan iki fotoğraf durumun özeti niteliğindeydi.

Afrin operasyonuna izin almak için soluğu ilk olarak NATO’nun merkezi Brüksel’de alan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan, oradan da Moskova’ya, Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ile görüşmeye gitti.

Görüşmenin anlamına dair ilk açıklama, gün içinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan geldi. İstanbul’da gazetecilere konuşan Kalın, Akar-Fidan ikilisinin Moskova’ya gittiğini belirterek “Kendilerinin bugün yapacağı görüşmeler neticesinde tabloyu net bir şekilde göreceğiz” diye konuştu.

Görüşme sonrasında Türkiye’nin resmi kanallarından henüz bir açıklama yapılmazken, Rusya Savunma Bakanlığı ise yazılı bir açıklama yaptı. Sputnik’in haberine göre; bakanlık, görüşmede gerilimi azaltma bölgelerinin işleyişi de dahil olmak üzere Suriye’deki durumun ve ikili askeri işbirliğinin konuşulduğunu, iki ülkenin temasları sürdürme konusunda mutabık kaldığını belirtti.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın paylaştığı iki fotoğraf ise durumun özeti niteliğindeydi:

Sendika.Org

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: