AKP milletvekilinden açıklama: Önergeyi CHP verdiği için reddettik

AKP Giresun milletvekili Sabri Öztürk  Fındık üreticilerinin sorunları konusunda CHP nin verdiği önergeyi İktidar partisinin imzası yok, muhalefetin tek başına bu önergeyi getirmesi ancak polemik konusu olur dedi.

FINDIK ÖNERGESİNİ NEDEN REDDETTİK?

Öztürk’ün Giresun Time’a verdiği röportaj bir itiraf gibi;

Bilindiği gibi, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, fındık üreticilerinin sorununun araştırılarak sorunların çözümüne yönelik alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırma önergesi vermişti. Önergeye CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP yani 4 muhalefet partisinden de destek gelirken AKP ise önergeye karşı çıkmış ve önerge AKP oylarıyla reddedilmişti.

Eleştiriler üzerine açıklama yapan AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, muhalefet tarafından verilen önergenin içeriğine karşı olmadıklarını önergeyi Meclis’te teamül gereği iktidar partisinin imzası olmadığı için usulen reddettiklerini söyledi.

 ÖNERGENİN İÇERİĞİNE KARŞI DEĞİLİZ AMA

 Milletvekili Öztürk, ‘Fındık’la ilgili sorunları araştırmak üzere verilen önergenin içeriğine karşı değiliz. Elbette Bölgemizin tek geçim kaynağı fındıkla ilgili her türlü araştırma yapılmasını, tedbirler alınmasını istiyoruz. Ancak Meclis’te teamül gereği iktidar partisi kendi imzası olmayan önergeleri usulen reddeder.Yoksa içeriğine karşı çıktığımızdan değil. Böyle önemli bir konuda önergenin iktidar partisinin görüşü alınmadan ve imzası olmadan muhalefetin gündeme getirmesi sorunları çözmekten ziyade polemik sonucunu doğurmaktadır’ diyerek savunma yaptı.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: