AKP muhalefeti sindirmeyi başardı

AKP seçim öncesi bir noktada istediğini başarıyor. Muhalefeti de bu noktada ciddi anlamda baskı altında tutuyor. Bu inkar edilemez gerçeği muhalefetin tutum ve söylemlerinden anlamak hiç zor değil.

HDP bir zamanlar Erdoğan ın da söylediği gibi seçilmiş bir parti, o partiye oy veren Kürtler de, bu ülkenin resmi vatandaşı. Herşey kağıt üzerinde ne kadar normal değil mi?

Muhalefet HDP den uzak durmaya çalışarak sanki PKK den uzak duruyor gibi bir yaklaşım içerisine girdi. HDP ye oy veren 6 milyonun üzerindeki insan bu suçlamaları hak ediyor mu? Veya kendilerinden uzak durulmasını. Bu 6 milyon seçmen yine sandığa gidip, yine oy kullanacak. Ve büyük olasılıkla yine doğuda HDP ye oy kullanacak. Sonuç yine kayyumlara mı döner bilemiyorum.

Bildiğim şu.

Yanlışlarıyla doğrularıyla HDP bu ülkenin legal bir partisi. Bakın seçimlere de giriyor. Seçimlere girmesinde sakınca görülmeyen, belirlediği adayların da seçimlere girebileceği konusunda bir sıkıntı yokken (aksi durumda adaylar seçimlere giremez) HDP PKK ile işbirliği içerisinde sözlerinin bağlayıcılığı ile HDP den uzak duran muhalefet, 6 milyon Kürt vatandaşın oylarını da hiçe sayıyor demektir.

Bunun doğru veya yanlışlığını da seçim sonuçlarına bakarak göreceğiz.

İktidarın HDP yi suçladığı kadar, CHP/İYİ parti ittifakına da terörle, teröristle birlikteler suçlamasına bakarsak, HDP den, dolayısıyla Kürt oylarından uzak kalmak yalnızca iktidara yarayacaktır.

AKP seçim öncesi bu konuda istediğini başarıyor. Muhalefet kendisini biraz daha tartmak zorunda kalacak.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: