AKP Türkiye değil, Türkiye de AKP

Her şeyden önce AKP Türkiye değil, Türkiye de AKP.

AKP Türkiye de 15 yıldır iktidarda kalmış, 15 yıl bu ülkeyi yönetmiş bir partidir yalnızca. Tıpkı seçime giren diğer partiler gibi bir parti.

İç sahada işler karışıp, tribünler mırıldanmaya başladıkça, rakip takımların yönetimlerine saldırarak koltuğunu sağlama almaya çalışan kulüp başkanlarının uyguladığı siyasetin bir benzerini siyasi alanda izliyoruz.

Dolar ve euro yukarı tırmandıkça suçu başka devletlere atarak taraftarlarını başka yöne çekme çabaları bir yere kadar belki partiyi idare edebilir. Peki bu gidişin sonu nereye varacak? Nereye kadar idare edebilecekler?

ABD, Almanya, Hollanda, İtalya,Fransa gibi ülkelere kafa tutabilecek bir ekonominiz yoksa, sizinle top gibi oynamaları doğaldır. Hiç bir üretim yapmadan, yabancı yatırımlarıyla ayakta kalmaya çalışan bir ülkenin kendisini dev aynasında görüyor olması, yalnızca bulunduğu koltuğu korumanın hesabını yapan bir yönetimle olur. Kişisel hesapları ülke hesapları algısına taşıyarak kahramanlık teorileri yaratmak, kahramanlar oluşturmak yalnızca ülkeye verilen zararlarla ölçülür.

Reza Zarrap davası Türkiye nin davası değildir. Orada Türkiye Cumhuriyeti değil, kişiler dava dosyasına girmiş durumda. Bu dava için önlem almaya çalışırken, davanın Türkiye Cumhuriyetiyle ilgili olduğunu söylemek, Egemen Bağış, Zafer Çağlayan, Reza Zarrap gibi isimleri Türkiye Cumhuriyeti nin yerine koymaktır ki, bu zaten akıl dışı bir durum.

Çöken ekonomiyi ayağa kaldıracak hiç bir plan olduğunu sanmıyorum. Neden mi?

Buğday, mercimek, et, hayvan, fasulye ye varana kadar her ürünü dışarıdan almak zorunda kalan, tarım ülkesi olduğu halde üretemeyen bir Türkiye nin satarak idare edeceği hiç bir şeyi kalmadı artık.

Üretmeden ekonomik sıkıntıyı çözeceğinizi söylüyorsanız, o zaman bu duruma neden düştük diye sorarız. Adaletli bir yönetim gösterdiğinizi söylerseniz, biz de çiftçiye verilen mazot fiyatıyla, yatlara verileni,pırlantanın vergisiyle, ekmeğin vergisini sorarız.

Gidecek, yol alacak yeriniz kalmadığını bizim kadar siz de biliyorsunuz.

2019 telaşı ondan olsa gerek.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: