AKP’den müthiş karayolu levhası icadı!

Yerli ve milli duruşlu yol yapmakla 17 yıldır övünmekten, “yol yaptık, köprü yaptık” diyerek icraatlarını vatandaşın kafasına kakmaktan sıkılmayan AKP hükümetinin “icat ettiği” yeni karayolu trafik levhası vatandaşları şaşkınlığa uğrattı!

Daha önce görülmemiş yepyeni ve eşsiz bir tasarımla yollara asılan levhalara anlam veremeyen vatandaşlar, “Çözebilen varsa beri gelsin. Şu ana kadar levhaya anlam verebilen trafikçiler dahil hiç kimseyi bulamadık” diyerek Ulaştırma Bakanlığı yetkililerini göreve çağırdı.

Levha, “Galiba olay yerinde bir ev var. Bu evde bir anne-baba var. Bu sorumsuz ebeveynler çocuklarını salmışlar yola top oynasın diye. Çocuklar belli ki erkek, kız çocukları yok demek ki, ya da evde. Bir de bu iki çocuğun bir tanesinin önünden ekmeğini büyük kardeşi çalmış, o yüzden biri diğerinin iki katı. Çocuklar yolda top oynarken, oraya hızla bir araba yaklaşmakta” şeklinde esprili yorumlara neden olurken icatta eski Ulaştırma Bakanı ve teknoloji üstadı talihsiz Binali Yıldırım’ın parmağı olup olmadığı ise merak konusu oldu.

Ne yalan söyleyelim levhadaki süper tasarımı biz de tam olarak çözemedik. Anlam verebilen hakikaten beri gelsin…

Levhaların mucidinin teknolojilerin ustası Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın ekibinden çıkmış olabileceğinden endişe etmemek mümkün değil:

gazete.red

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: