AKP’nin rant için yıktığı ve sattığı camiler listesini yayınladı

Erdoğan ve yandaşların ‘ezan’ provokasyonuna bir yanıt da CHP’den geldi. CHP’li Antmen, AKP’nin rant için yıktığı ve sattığı camilerin listesini yayınladı.

 

İstanbul’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle Taksim’de düzenlenen gece yürüyüşüne yönelik saldırılara Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Millletvekili Alpay Antmen’den yanıt geldi.

Yandaş medya ve Erdoğan’ın “Ezanı protesto ettiler” söylemiyle saldırmaya çalıştığı eylemde CHP’nin de yer aldığı iddia edilmesi üzerine Antmen, AKP’nin sattığı ve yıktığı camilerin listesini yaptı. Antmen,  “Kutsal Kitabımız Kuran’la ‘Bakara Makara’ diyerek alay edenlere tepki göstermeyenler, ezan iftirasına ortak oluyor. Kuldan utanmıyorsunuz bari Allah’tan korkun!” dedi.

‘ONLARINKİ AÇIK İFTİRA, BİZİM YAYINLADIĞIMIZ LİSTE AÇIK GERÇEK’

Antmen, AKP iktidarının ve bazı belediyelerinin rant için cami yıkmaktan çekinmediğine işaret ederek, “İstanbul’da, Malatya’da, Ankara’da ve daha birçok ilde inşaat ve AVM için cami yıktılar. Sonra da çıkıp dinimiz ve manevi değerlerimiz üzerinden bize iftira atıyorlar. Onlarınki açık iftira, bizim yayınladığımız liste ise açık gerçek! AKP anlayışı rant için, AVM için cami yıktı” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın “Yol için gerekirse cami yıkarız” sözlerini hatırlatan Antmen, “Bunların şimdiki İzmir Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekçi de Denizli’de Belediye Başkanı iken cami yıkıyordu. “Milletin menfaati söz konusuysa gerekirse cami bile yıkarız” diyordu. Görüldü ki milletin değil; şirketlerin menfaati söz konusu olduğunda cami yıkmakta üzerlerine yok. Bunu Malatya’da da, İstanbul’da da gördük. Ezan’a ve Camiye saygısızlık arıyorlarsa aynaya baksınlar” dedi.

CHP’li Antmen’in “AKP’nin yıktığı ve sattığı camiler listesi” şu şekilde:

– Malatya’da AVM kurmak isteyen Hollanda’lı bir şirket, içinde Cami olan alanı 2013 yılında AKP iktidarından 52 milyon 500 bin TL’ye satın aldı. Şirket, alandaki inşaat çalışmaları kapsamında Hal Camii’ni yıktı.

– İstanbul Üsküdar Esentepe Cami

– İstanbul Bulgurlu Mahallesi, Amine Hatun Cami

– İstanbul Bulgurlu Mahallesi, Alvarlızade Cami

– İstanbul Selamiali Mahallesi, Bağlarbaşı Huzur Cami

– İstanbul Çengelköy Mahallesi, Bahçelievler Cami

– İstanbul Çengelköy Güzeltepe Birlik Cami

– İzmit Çınarlı Cami olarak bilinen Baç Urgancı Ahmet Çelebi Cami

– Batman Yıldız Cami

– Rize Orta Cami

– İstanbul Üsküdar Esentepe Cami

– İstanbul Güngören’de 6 tane cami

– İzmir Kozbeyli Köyü Cami

– Trabzon Zeytinlik Cami

– Denizli Çaybaşı ve İbadullah Cami

– İstanbul Piyalepaşa Kuran kursu

 

İleri Haber

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: