Akşener’den beklenen açıklama: Hükümetimizin yanındayız

Topuklu efe öyle mi?

Şaşırmayın. Sakın ha.

Şaşıracak bir durum yok.

Tabi şimdi siz seçim mitinglerinde Akşener in konuşmalarını ve seçim sürecini düşündüğünüzde bunu nasıl söyleyebilir mantığı güdüyorsunuz. Oysa sizin güttüğünüz mantık yanlış.

Daha önce yazmıştım. Ortada muhalefet diye bir şey yok. Mecliste el ele birlikte hareket edip, insanlara demokratik ortam varmış gibi göstermek adına da, arada bir medya önünde sert tartışmalar yaratarak uyuyan halkın üzerine battaniye seriyorlardı. Birlikte olduklarını yüzlerce kez söyledim, ama bir çok da eleştiri aldım.

24 Haziran sonrası İyi Parti kendi içerisinde sorunlar yaratıp, gündemden kendisini uzak tutarak iktidarın yapacaklarını eleştirip, yanlışlarını engellemek yerine kendisine oy verenleri de bu parti içi huzursuzlukla oyaladı. Doların bu seviyelere çıkmasındaki yanlış politikayı ve ekonominin durumunu bir kez eleştirmedi. Chp de farklı bir rol üstlenmedi bu süreçte. Yarın bir gün onlar da benzer bir açıklama yaparak Erdoğan ın tek adamlığını halkın kabullenmesi için gerekli adımı atarlar.

Meral Akşener ne diyor açıklamasında;

“Ekonomik tabloyu bozarken yalnızdınız, çözüm için birlikte hareket etmeye hazırız. Bugün için ülkemiz ve milletimiz adına Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin yanındayız”

Bu durumu at gözlüğü ile bakarak iyimser bir hale getirmeye çalışmayın. Onlar için halk her zaman alt sıradadır. Önemli olan meclis,koltuk,parti başkanlığı gibi unsurlardır. Böyle yönetimlerde çıkan hiç bir yasa ki, bizde KHK lar demek gerekiyor, halkın çıkarı için değildir.

Sözüm ona ABD ye karşı milliyetçilik damarlarını kabartıyor Akşener.

Bize göre de, Akşener durduğu eşiği çoktan belirlemiş. Yalnızca Bahçeli kadar cesurca ve açıktan açıklayamıyor hepsi bu.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: