Allahın takdiri böyleymiş

Herşey Allah’tan.

Ölenlere rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyoruz.

Kaderin önüne geçilmez.

Görünmez kaza.

Allah’ın takdiri böyleymiş.

Bu veya benzer şekilde açıklamalar yapılıp, bir kaç görevli işinde yetersiz ya da suistimal ettiği gerekçesiyle işinden edilip, dualar eşliğinde canını yitirenler toprağa verildikten sonra bu dosyanın da üzeri kapatılacak, iki ay sonra ise kimse hatırlamayacak. Ta ki, yaşanan bu acı olayın yıl dönümüne kadar.

Tıpkı Soma da olduğu gibi.

Gezi de olduğu gibi.

Uzaya dört şeritli yol yapacağız desek bile bize inanıp, oy verecek insanlarımız var açıklamasını yapanlardan daha farklı bir tutum bekleme şansımız var mı? Kendilerinin dışında herkesi yetersiz ve işini yap(a)mayan olarak gören idari düşüncenin onurlu davranıp istifa etmesini görebilmek için, Japon olmak gerekir sanırım. Demiryolları’nın bakımsızlığının, yenilenmemesinin tek nedeni ülkeyi yöneten sorumlulardır. Ölen insanların son nefesleri onların boğazına dolanacaktır. Bakanlık, başbakanlık, başkanlık koltuğuna oturduğunuzda ülkede yaşayan 81 milyon insanın canı da, malı da sizin güvenceniz altındaysa ve siz o güveni layıkıyla yerine getiremiyorsanız ki, getiremiyorsunuz, o zaman lütfen o koltukta oturmayın.

Basit bir tren kazası diyerek geçiştirilemeyecek kadar vahim bir olayın üzerini nasıl kapatabiliriz derdine düşenler, bu ülkeyi yönetmeye veya ülke yönetiminde bulunmaya layık olamazlar. O rayların, traverslerin bakımlarını 16 yıldır kaç kez ve ne şekilde yaptınız? Yol yaptık diyerek övünenler tren yolları için ne yaptılar. Hızlı tren yapmakla bu işin olmayacağını gördük. Bakımsızlıktan baraka tahtalarına dönmüş traversler üzerinde daha kaç tren raydan çıkmalı ki, yol yapımına ara verip, tren yollarına müdahale etmeye başlayacaksınız?

Bu işin sorumlusu iki makinist derseniz, bizimle gerçekten dalga geçtiğinizi düşünürüz.

Rayların altındaki boşluğa baktığınızda siz ne görüyorsunuz?

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: