Ankara’da dans eden kadınlara polis saldırısı!

Ankara Güvenpark’ta kadınlar, kadın cinayetlerini protesto için bir araya geldi. Ankara Kadın Platformu’nun çağrısıyla gerçekleştirilecek olan #LasTesis eylemine polis saldırdı.

Ankara‘da Şilili kadınların dünyaya yaydığı ‘Las Tesis‘ protestosu Güvenpark‘ta için toplanan kadınlara polis müdahale etti, gözaltılar var.

Ankara Güvenpark’ta kadına yönelik şiddeti protesto etmek için Şili’de başlayan ve dünyaya yayılan ‘Las Tesis’ dansını yapmak isteyen kadınlara polis sert bir şekilde müdahale etti, gözaltılar var.

Ankara Güvenpark’ta ‘Las Tesis’ dansını yapmak için kadınlar bir araya geldi. Polis burada dans etmek isteyen kadınlara izin vermeyerek müdahalede bulundu.

Bunun üzerine kadınlar Kızılay AVM önüne gelerek burada dans etmeye başladılar. Ancak burada da bir polis müdahelesi oldu. Kadınlar yolun karşısına geçerek, yeni bir yürüyüş başlattılar. Dans ederek yürüyen kadınlar eylemlerine bir süre daha devam etti. Polis yürüyen kadınlara tekrar müdahale etti. Biri gazeteci olmak üzere çok sayıda kişinin gözaltına alındı.

İşte o görüntüler:

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: