Artık gündem yalnızca Afrin…

Çabuk unutuyoruz.

Toplum olarak geniş açıdan bakmayı, olayları gündemde tutmayı beceremedik, beceremiyoruz. Balık hafızalı olduğumuzdan değil, yalnızca olaylara tek yönden bakma alışkanlığımızdan mı kaynaklanıyor bütün bunlar. Sanırım biraz da, milliyetçi ve ümmetçi yapı etkin kılıyor bu durumu.

Daha düne kadar, yani Afrin operasyonu başlayana kadar ülkenin gündemi o kadar kalabalık, iktidarın başını o kadar ağrıtacak bir durumdayken, hepsinin üzeri kapanıp, Afrin e odaklandık.

Yunan işgalinde bulunan 18 adamız üzerinde inşaatlar başladı, Yunanistan adalarımıza askeri üslerini kurdu, ama ne toplumda, ne muhalefette, ne basında, ne de milliyetçi vatansever! Arkadaşlarda tık ses yok. Çünkü milliyetçilik yalnızca Afrin e giden askerlerimiz için dua etmekle sınırlı.

Man adası belgelerinin çıkardığı gürültü epey baş ağrıtacak gibi görünüyordu. Belgelerin ardından CHP li belediyelere yapılan taarruzun ardından meydan kapışmaları, mahkemeye vermeler birbirini izlerken, Afrin operasyonu bir anda gergin olan AKP-CHP çekişmesini ortaklığa çevirdi. Gündem tek başına Afrin e kilitlenip, belgeler sandığa kaldırıldı. Dahası 15 temmuz konusunda ciddi bir başarısız darbe olduğu CHP tarafından açıklanarak AKP ye verilen desteğin boyutunu da büyütmüş oldular.

Reza efendinin tanıklık pozisyonuna gelmesiyle sarsılan İktidar, Hakan Atilla nın yargılanmasıyla gelebilecek cezaları ödeyebilecekleri açıklamalarıyla adeta mahkemeyi doğruladığı açıklamalar yaparken, Afrin gündeme oturdu.

Artık, Yunan işgali altında bulunan 18 adamızın,

Man adası belgelerinin

Zarrap davasının,

Maaşını alamayan inşaat işçilerinin,

Greve giden metal işçilerinin, hatta Fetö nün bile bir önemi kalmadı gördüğümüz kadarıyla.

Varsa Afrin, yoksa Afrin.

Başkomutanlığı da ben olsam Bilal Erdoğan a verirdim. Çünkü operasyon odasında Bilal Erdoğan vardı(!)

Çabuk unutuyoruz…

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: