Artık kargalar bile gülmüyor Binali bey…

Öylesine bir açıklama ki, kendisi söylediklerine gerçekten inanıyor mu merak ediyorum. Açıklamayı dinleyince vah ülkem vah demekten kendimi alamadım. Çünkü, bu açıklamayı yapan herhangi birisi değil.

Bu açıklamayı yapan, bu ülkede Bakanlık, Başbakanlık, Meclis Başkanlığı yapmış, İstanbul gibi bir kentin de yönetimine aday gösterilmiş birisi.

Akıl alacak gibi değil.

Tamam, bir bahane üreteceksiniz de, hiç olmasa kargalar gülsün. Bu açıklamanıza kargalar bile gülmez Binali bey.

 

Sandık başkanı oy verecek vatandaşın tipine bakıp, bu AKP ye oy verir diyerek pusulayı vermiyormuş. Yapmayın, etmeyin. Zaten yangın yerine dönmüş beynimize benzinle saldırmayın.

Ciddi ciddi yapılan açıklamada Binali bey neler söylemiş bakalım;

“Bunu nereden anlıyoruz? O gün gelen şikayetlerden. O gün bize şikayet edenler oldu; bilebildiklerimizi düzelttirdik. Şimdi sandıklar kapanıyor, oylar sayılıyor. Diyelim ki o sandıkta 300-350 oy pusulası var; 250 tanesi kullanılmış, bunun 240 tanesi de geçerli. 10 tanesi geçersiz. Geriye kaç tane boş pusula kalması lazım? Sayıyorlar; 60 çıkıyor, 65 çıkıyor. Peki nasıl oluyor bu? Gündüz vermedikleri oy pusulaları fazla çıkıyor. Bu sefer düzeltmeleri lazım, düzeltmeden de teslim edemiyorlar torbayı. Aralarında diyorlar ki boşlardan fazla olanları ayırıp iptallerin arasına koyuyorlar. Torbayı bağlayıp gönderiyorlar. İptalleri tekrar çıkınca boş çıkıyor; iptal oy niye boş çıksın? Adam ya üç tanesine kızar hepsine basar veya oraya bir şey yazar iptale götürür.”

 

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: