Ateistler ve Deistler daha ahlaklı diyen ilahiyatçı’dan andımıza tam destek

“Dürüst olun, dürüst! Hem Türkiye adından hem de büyük Atatürk’ten rahatsız olanlar ırkçılardır, faşistlerdir, ümmetçi gericilerdir…”

Danıştay’ın aldığı ‘Andımız‘ın yeniden okullarda okutulması kararı, gericileri kızdırdı. Karara bu cepheden yoğun tepkiler gelirken, birçok isim de olumlu görüş bildirdi. Kamuoyunda Atatürkçü tavrı ve yaptığı dikkat çekici çıkışlarla bilinen İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç, Danıştay’ın kararının uygulanması için “Atatürk gençliği göreve!” dedi.

İlahiyatçı yazardan 'Andımız' çağrısı: Atatürk gençliği göreve!

Toplumsala göre; Twitter hesabından açıklama yapan ve “Emevî Arap ırkçılığına dayalı ümmetçi faşizme karşı Atatürk’ün modern ulus kimliğini ve çağdaş yurttaşlığı anlatan ANDIMIZ bütün okullarda okutulmak zorundadır” diyen İlahiyatçı yazar, “Anayasaya ve mahkeme kararına uyulmalıdır. Atatürk gençliği göreve!” ifadelerini kullandı.

“Adı Türkiye olan bir ülkede çocukların Türküm diye and okumasından rahatsız olanların aslında ülkenin adından da rahatsız olduğunu biliyorum” diyen Kılıç, “Dürüst olun, dürüst!” şeklinde tepkisini dile getirerek, “Hem Türkiye adından hem de büyük Atatürk’ten rahatsız olanlar ırkçılardır, faşistlerdir, ümmetçi gericilerdir” dedi.

Ünlü yazarın paylaşımları şöyle:

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: