Avukatlar yerlerde sürüklendi

Haklarında yeniden yakalama kararı çıkarılan avukatlar tekrar tutuklandılar.

Avukatlar yerlerde sürüklendi

14 Eylül Cuma akşamı ilk duruşmalarında tahliye edilen Halkın Hukuk Bürosu ve Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi 12 avukat hakkında tekrar yakalama kararı çıkartılmıştı.

Halkın Hukuk Bürosu twitter hesabından yayınladığı görüntülerde, avukatlarıyla görüşmeleri engellenen avukatlar, durumu protesto ederken polis tarafından yerlerde sürüklenerek nezarethaneye konuluyor.

Halkın Hukuk Bürosu tarafından yapılan paylaşım şöyle: “Avukat arkadaşlarımız ile görüşme yaparken keyfi olarak müdahale edip nezarethane götürmek istediler. Arkadaşlarımız bu durumu protesto ederken işkence ile zorla götürdüler. Devrimci Avukatlar Teslim Alınamaz. Susmayacağız! ”

Halkın Hukuk Bürosu@halkinhukuk

Avukat arkadaşlarımız ile görüşme yaparken keyfi olarak müdahale edip nezarethane götürmek istediler. Arkadaşlarımız bu durumu protesto ederken işkence ile zorla götürdüler. Devrimci Avukatlar Teslim Alınamaz. Susmayacağız!

YENİDEN TUTUKLANDILAR

Yeniden yakalanıp mahkemeye çıkarılan avukatlatlar Behiç Aşçı, Aycan Çiçek, Engin Gökoğlu ve Aytaç Ünsal tekrar tutuklandılar.

İKİSİ AMİR 13 TMŞ POLİSİ DURUŞMA SALONUNA GİRDİ

Halkın Huku Bürosu duruşmaya dair şu bilgileri paylaştı:

Avukatların 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tutuklamaya yönelik yakalama kararının yerine getirilmesi üzerine çıkarıldıkları Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesinde, avukatlar, duruşma salonunda bulunan Siyasi Şubenin 2 amiri ve 13 Memuru duruşma salonundan çıkarılması talep etti.

Savcının, Siyasi şube polis ve amirlerinin duruşma salonundan çıkartılması yönünde mütalaasına rağmen mahkeme heyeti duruşmanın herkese açık olduğu gerekçesi ile talebimizi reddetti. Avukatlar, Başkan ve heyet üyelerini ayrı ayrı reddettiler.

Mahkeme heyeti, reddi hakim talebimizi duruşmayı uzatma amacı olarak değerlendirerek reddetti. Mahkeme heyeti siyasi şubenin etkisi altındadır; duruşma başlamadan siyasi şube polisleri bize “Biz Başkan ile konuştuk burada kalacağız” demişlerdir.

Kapalı kapılar ardında yaptıkları görüşme yetmedi, siyasi şube amiri üye hakimin yanından kürsüye kollarını dayamış vaziyette duruşmayı izlemekte, duruşmayı bizzat yönetmektedir.

Artı Gerçek

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: