Bakanlık açıklaması: 27 tanecik işçi öldü!


Havalimanı inşaatında çalışan işçiler yürüyor… Bıçak kemikte…

Türkiye AKP iktidarıyla beraber ağır bir utanmazlık dönemine girdi. İktidarın her açıklaması, iktidar mensuplarının her konuşması, yeni bir utanmazlık örneği olarak tarihe geçiyor.

Son olarak, ‘Üçüncü Havalimanı’ inşaatında 400’e yakın işçinin yaşamını kaybettiği iddiaları üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ‘utanmazlığın şahikası’ oldu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Yok, o kadar işçi ölmedi, sadece 27 tanecik işçi öldü” dendi.

İçinde “Milletin a..na koyacağız” diyen iktidar yandaşı ırz düşmanı Mehmet Cengiz’in de olduğu konsorsiyum tarafından inşa edilen Üçüncü Havalimanı ve bağlı çevre yolu inşaatında, bilinen kadarıyla onlarca işçi iş cinayetine kurban gitti. Hayatını yitiren işçi sayısı konusunda iddialar ayyuka çıkınca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hiç utanmadan şu açıklamayı yaptı:

“İGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi’nin yürüttüğü 3. Havalimanı inşaatında, çalışmaların başladığı Mayıs 2015 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre sağlık sorunları ve trafik kazası vakalarının da yer aldığı olaylarda 27 emekçimiz hayatını kaybetmiştir.

İlgili projenin başladığı tarihten itibaren görevlendirilen Bakanlığımız İş Müfettişleri, 3,5 milyon metrekare büyüklüğünde ve 30 bini aşkın çalışan bulunan inşaat sahasında denetim faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir.”

Tüh sizin denetimlerinize!

Hayred

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: