Beyaz Eller Derneğinden İŞİD ve El Nusra’ya tıbbi yardım

Kızılay’la resmi olarak işbirliği yapan Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği’nin İdlip’te Nusra ve müttefiklerine tıbbi destek verdiği ortaya çıktı. Nusra kaynakları İdlip’te İŞİD’le yaşanan çatışmaların ardından söz konusu derneğin yaralı İŞİD’lilere tıbbi hizmet verdiği görüntüleri yayımladı.

Kızılay’la resmi olarak kapsamlı işbirliği anlaşması olan Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği, Suriye’nin İdlip vilayetinde Şam’ın Fethi Cephesi’nin (eski adıyla Nusra) ana gövdesini oluşturduğu cihatçı çatı örgütü Heyet-i Tahrir’uş Şam’a (HTŞ) tıbbi destek sunuyor.

HTŞ’nin haber ajansı İba, İdlip’in güney kırsalında IŞİD’le yaşanan çatışmaların ardından Huveyn köyünde teslim olan bazı militanlara tıbbi destek verildiğini belirterek, konuya ilişkin fotoğraflar yayımladı.

Söz konusu fotoğraflarda, üzerinde “Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği’nin logosu bulunan yelek giyen kişiler ve bir de ambulans görülüyor.

Kızılay’la kapsamlı işbirliği

Sosyal medya hesaplarında İstanbul merkezli olduğunu belirten Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği, 26 Şubat 2016 tarihinde Türk Kızılayı ile işbirliği protokolü imzalamıştı.

Türk Kızılayı’nın resmi internet sitesinde yer alan konuya ilişkin haberde, taraflar arasında kapsamlı bir işbirliği geliştirileceği belirtilerek “İleride doğabilecek ihtiyaçlar çerçevesinde ise Türk Kızılayı ile Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği Suriye’de ortak kamplar kurabilecek, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi alanında kaynak ve kapasite paylaşımı gerçekleştirecek” deniliyor.

Sendika.Org

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: