Bir annenin isyanı yürekleri dağladı!

Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik rakamları açıklandı. İşsizlik son 10 yılın rekor seviyesine ulaşarak yüzde 14,7’yi gördü. Krt muhabiri Hüda Aslan Mecidiyeköy’de vatandaşa işsizliği sordu. 66 yaşındaki bir anne işsizliğe isyan etti. Kızının 2008’de Çukurova Üniversitesi’nden 2 dille mezun olduğunu ama işsiz olduğunu söyledi.

Ocak ve Şubat ve Mart aylarını kapsayan, şubat dönemi işsizlik rakamları açıklandı. İşsizlik oranı son 10 yılın en yüksek rakamına ulaşarak yine yüzde 14.7 oldu. Şubat döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre işsiz sayısı 1 milyon 376 bin kişi artarak 4 milyon 730 bin kişi oldu. Geçen yılın aynı dönemine göre işsiz sayısı yüzde 41 arttı.

KRT ekibi sokağa çıktı, vatandaşın nabzını tuttu. Vatandaşlar işsizlikten, mutfaktaki yangından dert yandı. Bir annenin feryadı ise yürek dağladı. Kızının Çukurova Üniversitesi‘nde İngilizce ve Fransızca öğretmeni olarak mezun olduğunu ancak atamasının yapılmadığını belirten bir anne şunları söyledi:

Valla bu hükümetin, başımızdakinin Allah verecek cezasını. Benim kızım 2008 yılında Çukurova Üniversitesi’nden 2 dille öğretmen oldu. Fransızca ve İngilizce öğretmeni olarak… Benim kızım 33 yaşında ayıp.

Almışlar sarayın şeylerini, kızlarını vakıflarına onu düşünüyorlar. İstanbul’da seçimler çalınmış, kim çalmış?

Bizim hakkımızı çalmışlar. Ben de emekliyim. Kızımı ben neden okuttum?

Bu başımızdaki bizi Amerika zannediyor. Amerika’da var ya tek adamlık.

Tek adamlık, diktatörlük yapıyor bize. Birşey konuşamıyorsun. Beni isterse götürsün hapse, yatarım Silivri‘de.

Ben 66 yaşında bir anayım, ben çocuğumu okutmuşum, dul vaziyetimde. Ama çocuğum yapamıyor, benim çocuğum ne zaman işe girecek, ne zaman sigortalı olacak? Çocukların hayatları kaymış. Ama onlar çıkıyorlar televizyonlara ‘oyumuzu çaldı, oyumuzu çaldı’. Ayıp, biraz da sen milletin sofrasına bak.

Valla beni de götürürseler götürsünler başımızdaki diktatörlük yapıyor.

İşte o görüntüler:

 

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: