Bir belediye başkanının böyle odaya niye ihtiyacı olur?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Makam odasının arkasında bir oda var. Bu odada ışık yok, elektrik düğmesi yok Ses yalıtımlı bir oda. Bir belediye başkanının böyle odaya niye ihtiyacı olur?” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye başkanlığı makamında bulunan ilginç bir ayrıntıyı açıkladı.

Hürriyet‘e konuşan Yavaş, gizli bir çıkıştan geçilerek ulaşılan bir ‘sağır oda’ olduğunu söyledi.

“Makam odasının arkasında bir oda var. Düğmeye basıyorsunuz filmlerdeki gibi açılan kapı yapılmış. İçeride bir oda var, oradan lavaboya geçiyorsunuz. Sol tarafta da ikinci bir oda var, tamamen kapalı, oradan da koridora gizli çıkış yapabiliyorsunuz. Ama iki odanın arasında bir tane odacık var. Bu odada ışık yok, elektrik düğmesi yok. Küçücük kutu gibi bir oda. Ses yalıtımlı bir oda.” diyen Yavaş, “Bir belediye başkanının böyle odaya niye ihtiyacı olur?” diye sordu.

Yavaş, Ankara’daki kaçak yapılaşma için ise “Çukurambar’a baktığınız zaman yüksek katlıları yapanların tamamının bugün FETÖ’den yurtdışında olduğunu görürsünüz. FETÖ soruşturmalarında dosyalara girdi; FETÖ’nün gelir kaynağı nedir diye sorulduğu zaman Ankara’daki imar artışlarıdır. Bu kayıtlara girdi. Bugüne kadar bu konuda Melih Gökçek’in ifadesi alınmadı. Hep aynı şahıslara, aynı avantajlar sağlanmış. Biz mahkeme kararlarına uyacağız. Mustafa Tuna’nın da uymadığı mahkeme kararı yok. Uymamak zaten suç.”

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: