Bırakın devleti yönetmeyi, Müsiad’a başkan olun

Sayı vermek nedir? Rakamlarla konuşmak. Devlet adamlığı ayrı, tüccar olmak çok ayrı. Üstelik verilen sayılar inandırıcı olmaktan o kadar uzak ki, duyduğumuzda aklımıza çok daha değişik sayılar geliyor.

Açıklama şöyle. Teröristlerin 800 tanesinin işi bitti. TSK ve ÖSO dan ise 20-25 kaybımız var.

Teröristlerin sayısı tam olarak verilebiliyorken ki, sayının nereden alındığı bilinmiyor, kendi askerinin sayısını neden net olarak veremezsiniz? 20 mi, 25 mi? Bu kelimeyi kullanırken arada kaynayan 5 askeri insan olarak mı saymıyoruz yoksa?

Onların hayatlarının değeri nedir?

Onların ailelerine ateş düşmüyor mu?

Çocuklar babasız, kadınlar kocasız, ana – babalar evlatsız kalırken, onların yaşadığı acı hiç mi önemsenmiyor da, ticaret mantığı ile ölen asker sayısı veriliyor. Tüccar kafasıyla devlet yöneteceğini kendi ağzıyla açıklayanlar, şehit askerlerimiz içinde aynı kafayı kullanıyorlar. Şehit askerlerin üzerinden tabutlarına kollarını dayayarak oy devşirmeye çalışanlardan çok da büyük bir beklenti içinde olmamalıyız. Çünkü gördüğümüz o ki, o şehitlerin cenazeleri bir anda yas tutma alanından çıkarılıp, miting alanlarına dönüştürülüyor.

Anlayabilmiş değilim. Ne demektir 20-25 kaybımız var. Anlayabilen varsa açıklasın  biz de kendimizi aptal yerine koyalım. Bu açıklamayı yaptıranların ve dahi yapanların bile açıklayabileceğini sanmıyorum.

Biraz önce söyledim. Düşmanın kayıp sayısını net olarak verebilirken!, kendi kaybını nasıl bilemezsin? İşte bunu anlayamıyorum. Küsuratlı rakamı tüccarlar kullanır.

Siz devleti yönetmeyi bırakıp, MÜSİAD a başkan olun.

Orada rakamlarla oynadığınızda kimse benim gibi çıkıp anlayamadım demez.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: