Bozdağ İncirlik kullanılmadı dedi, Reuters İncirlik kullanıldı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Suriye’ye yönelik saldırı girişiminde İncirlik Üssü’nün kullanılmadığını söylemesinin ardından CNN ve Reuters’in ‘İncirlik Üssü kullanıldı’ demesi akıllarda soru işareti yarattı.

ABDİngiltere ve Fransa‘nın Suriye‘ye yönelik saldırı girşiminde gözler İncirlik Üssü‘ne çevrildi.

Doğan Haber Ajansı (DHA) ”ABD – Türk Ortak Savunma tesisi olan İncirlik Üssü’nde sessizlik hakim” haberini geçerken, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Suriye’ye yönelik saldırı girşimine ilişkin, ”Suriye’deki hedeflere ABD, İngiltere ve Fransa saldırısından önce ABD Genelkurmay Başkanı ile Türkiye Genelkurmay Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Trump’ın talimatlarıyla görüştüler. Türkiye, saldırı öncesi bilgilendirildi. Saldırıda İncirlik Üssü kullanılmadı” ifadelerini kullanmıştı.

‘İNCİRLİK KULLANILDI’

CNN International ve Reuters ise Suriye’ye yönelik saldırı girişiminde İncirlik üssünen kullanıldığını söyledi.

ABD merkezli CNN International kanalının haberine göre ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye yönelik saldırı girişiminde Türkiye’deki İncirlik Üssü de kullanıldığı iddia edildi.

Canlı yayında aktarılan operasyon bilgilerine dair harita üzerinde İncirlik Üssü’nün de operasyona dahil olduğu bildirildi.

Toplumsal

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: