Bu söz boşuna söylenmiş değil gibi

Levent Gültekin 13 Haziran 2106 da Özgür Düşünce gazetesinden Hüseyin Keleş e Erdoğan ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı. Açıklamanın bir bölümünü aşağıya alıyorum.

Gazeteci Levent Gültekin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Kendisini iç savaş çıkar” diye uyaran üst düzey bir bürokrata, “Çıksın ezer geçeriz” yanıtını verdiğini iddia etti
Özgür Düşünce gazetesinden Hüseyin Keleş’e konuşan Levent Gültekin, şunları söyledi:
“Türkiye’nin yararına olan her şey Erdoğan’ın aleyhine. Erdoğan’ın işine yarayan her şey ise Türkiye’nin aleyhine. Ne yazık ki böyle bir durum var artık. Kendi pozisyonunu sağlama almak için, kendi seçmeni dâhil bütün ülkenin hayatını tehlikeye atıyor. Adını vermeyeyim, çok üst düzey bir bürokrat, emekliye ayrılma aşamasında Tayyip Bey’le vedalaşmaya gidiyor. Tayyip Bey o bürokrata, yapacakları ile ilgili bazı şeyler anlatınca bürokrat diyor ki ‘Bu dediklerinin yarısını yap, iç savaş çıkar bu ülkede’ Tayyip Bey de “çıksın, ezer geçeriz” diye karşılık veriyor. Yani iç savaşı göze almış bir lider var. Ne için? Kişisel hırsı. Başka bir gerekçesi yok.”

Hiç bir şey bir günde olmuyor düşüncesine sahip olmamız açısından çok önemli bir açıklama. Bu açıklama 15 Temmuz öncesi oluyor, ve 15 Temmuz dan sonra ise yaşananlar bir sır değil. OHAL uygulamaları ve OHAL in süre uzatımlarına bağlı olarak tek kişilik bir yönetim, tek kişilik yönetime bağlı olarak da KHK lar ile yönetilen bir ülke. Muhalefet dahil tehdit edilmeyen kimsenin kalmaması, gazetecilerin, siyasilerin,avukatların,eğitimcilerin tek tek terörist veya terör örgütüyle bağlantılı gerekçeleriyle tutuklanması, Fetö nün geçmişte yol arkadaşı olanların dışında herkesin fetö den tutuklanması. Fetö nün yol arkadaşlarının sütten çıkmış ak kaşık olarak kendilerinin dışında herkesi fetö cü ilan etmesi.

Son çıkan KHK ile birlikte kendi tabanı olan sivillere silahlanma yetkisi verildiğini, SADAT yapılanmasını, sarayın savunma silahlarını da göz önüne alırsak, iktidar bir iç savaş için gerekli olan bütün hazırlığını yapıyor diye düşünebiliriz. Peki bunu ne için düşünüyorlar. Oturdukları koltuk artık dikenleşmeye, bir yerlerine batmaya başladı.

Tehlikeli bir süreçteyiz. 2016 Haziranın da söylenmiş olan “İç savaş çıkarsa ezer geçeriz” sözü boş yere söylenmiş bir söz değil. Bunu son çıkan KHK bizlere çok net gösterdi.

Ama yine umuyorum ki, bu söz öyle laf arasında söylenmiş olsun. Tersi durumda ya toplumun, veya iktidarın ciddi bir tedaviye ihtiyacı var demektir.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: