Çavuşoğlu’ndan itiraf: Osmanlı tokadı iç piyasaya yönelik bir söylemdi!

Kapalı kapılar ardında boyun eğerken, halkı daha ne kadar kandırabileceğinizi sanıyorsunuz? Kaç one münite sahtekarlığı olabilir.

AKP’li CB Recep Tayyip Erdoğan, önceki günlerde partisinin grup toplantısında “Hele hele bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açık” demişti.

 

Erdoğan’ın ‘Osmanlı tokadı’ sözü ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert tarafından gülünç bulunmuştu.

Yeniçağ Yazarı Ahmet Takan, ‘Osmanlı tokadı’ sözünün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da karşısına çıktığını yazıyor.

Takan, yazısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile görüşmesinin ardından Amerikalı bir gazetecinin “Osmanlı tokadı”nı sorması üzerine geri vites yaptığını ve Çavuşoğlu’nun bunun iç piyasaya yönelik bir söylem olduğunu itiraf etmek zorunda kaldığını belirtiyor.

Takan, “böylece, “Osmanlı tokadı” çıkışını da “one minute” gibi tarihe gömüverdiler!.. Bu seferki biraz çabucak oluverdi. Hepsi o kadar!..” diyor.

‘İç piyasa’ dedikleri Türkiye toplumunu, demek ki, koyun gibi güttüklerine inanıyorlar.. Her yalanlarına, efelenmelerine inanan.. Halk nasılsa kapalı kapılar ardında konuşulanları, masa altı göstermeleri duymuyor, görmüyor..

Ama nereye kadar..

Politez

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: