Çay içenlerin dikkat etmesi gerekiyor..

Kahvaltıda çay içenler dikkat!

Kahvaltıda çay içenler dikkat!Sabahları artık gelenek haline gelen çay içme alışkanlığında ülkemiz 2. Sırada yer alıyor. Sabah kahvaltılarında, akşam yemeklerinden sonra sürekli olarak tükettiğiniz çayın dozunu kaçırdığımızda sağlığımıza olan olumsuz yönlerini hiç duymuş muydunuz.

  Kahvaltıda çay içenler dikkat!Çay vücudun demir emilimini etkilemektedir. Her sabah içilen çay kansızlığa davetiye çıkarır. Araştırmalara göre günde 4-5 bardak çay içmek ilerleyen zamanlarda anemiye dolayısıyla kansızlığa sebep olabiliyor

   Kahvaltıda çay içenler dikkat!Kafein dendiğinde aklımıza ilk olarak kahve gelse de çay da içinde azımsanmayacak miktarda kafein bulundurur. Geç saatlerde içildiğinde uykunuzu kaçırmanın yanında mide ağrısına yol açabilir. Aşırı tüketiminde baş ağrısına yol açabilir ve migren atağını tetikleyebilir.

   Kahvaltıda çay içenler dikkat!Çay dediğiniz zaman aklınıza şekerde geliyorsa büyük tehlikedesiniz. Çaya şeker atmanız, kan şekerinizin yükselmesine, uzun süreli kullanımında şeker hastalığına neden olabilir.

    Kahvaltıda çay içenler dikkat!Çayın sağlığımıza kötü yönde etki etmemesi için nasıl tüketmeliyiz?
    Çayı kahvaltıyla birlikte değil de kahvaltınız dan 30 dakika – 1 saat sonra içebilirsiniz. Bunu diğer öğünleriniz için de uygulayabilirsiniz.

     Kahvaltıda çay içenler dikkat!Demliğinize veya bardağınıza bir dilim limon atabilirsiniz. Limonun antioksidan özelliği çayı daha sağlıklı bir hale getirecektir.
     Demliğinizdeki çayı belirli aralıklarla değiştirip çayın içindeki zararlı maddeleri demine vermesine engel olabilirsiniz, çayınızı sürekli taze bir halde tüketebilirsiniz.

      internethaber.com

     Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

     %d blogcu bunu beğendi: