Cemaatler Çarpışıyor…

Söz konusu Türkiye olduğunda bir araya gelen bir kaç arkadaşın ağzından şu cümlelerin döküldüğünü çok duymuşsunuzdur.

“Türkiye bir cennet birader”

Bu tespit güzel ülkemiz için doğru olmakla birlikte, söz konusu cenneti kimlerin parselleyip, kimlerin idare ettiğini de eklemek gerekiyor cümlenin sonuna.

Darbelerin eksilmediği bu coğrafyanın cennet bölgesi olan Türkiye de her darbeden sonra palazlanan, gücünü artırıp cennet köşelerini parselleyenlerin cemaatler olduğunu görüyoruz. 1980 cuntasıyla birlikte hızlı bir büyüme gösteren Fetullahçıların ülkeyi kimler aracılığı ile ne şekilde parsellediğini öğrenmek laik kesimi tedirgin etse de, cemaatçilerin mutluluğu çoktan cennet köşelerini sarmıştı bile. Paylaşılamayan cennet pastaları yüzünden çıkan arbede sonucu bizi 15 Temmuz darbesine kadar götürdü. 15 temmuzla birlikte yönetim kadrosu değişmeyip, cumhuriyetçi ve laiklerin kıyımının yaşanmasının ardından ortaya çıkan tablo çok daha korkunç.

1980 Fetullahçıları yükseltirken, 2016 Temmuzu İsmail ağa cemaatine yol verdi. Bunu Sakarya valisinin karşılanma töreniyle çok net görüyoruz.

Cumhuriyetçi ve laiklerin yanında bu gösteri Fetullahçılara da bir gözdağı niteliği taşıyor. Onlara artık yalnız olmadıkları, cennetten pay isteyen başkaları da olduğu gösterildi. Üstelik devlet destekli oldukları da vali makamından açıklanmış oldu.

Şeyhlerin müridlerin yönetiminde bir ülke olamaz denilen Türkiye tamamen cemaatcilere üstelik devlet eliyle teslim edilmişken, vatandaşın cennetin neresinde olduğu şimdilik bir muamma olarak önümüzde duruyor..

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: