Çocuklarımız İncirlikte ABD askerlerine mi satılıyor?

Adana’nın İncirlik ilçesindeki ABD üssünde görev yapan ABD askerleri, marketten ekmek alır gibi Türk çocuğu mu satın alıyor? İddialara ve tanık ifadelerine göre bu sorunun yanıtı EVET…

Önce bu iddiaların gün yüzüne çıkmasını sağlayan gelişmeyi kısaca hatırlatmak istiyorum. ATV’de yayınlanan Esra Erol’da programına katılan Cumali ve Sebiha Berberoğlu kardeşler, küçükken iki kardeşlerinin ABD’lilere satıldığını söyledi. Bu işleme aracılık eden Elife Kumak adlı bir avukattı. Satıldığında 4 yaşında olan Hatice’nin ismi Michelle ve 7 aylık olan Seçil’in ismi ise Brittany olarak değiştirilmişti. Michelle ve Brittany önce ABD’de birbirlerini buldu. Ardından da Esra Erol aracılığıyla Türkiye’deki kardeşlerine ulaştı. 4 kardeş canlı yayında kavuştu.
Bu skandal olay üzerine Adana halkına mikrofon uzatan gazeteciler inanılmaz hikayeler dinledi. Evet. İncirlik Üssü’ndeki ABD’li askerlerin Türk ailelerinin çocuklarını satın alıp ABD’ye götürdüğü, çocukların adının ve dininin değiştirildiği doğruydu.
Mesela, 40 yıldır İncirlik’te yaşadığını söyleyen Mahmut Açar, “ABD’li askerlerin Türk çocuklarını satın almaları doğrudur. ABD’lilere evlatlık veren çok aile var. Bir tanıdığım hem kızını, hem de oğlunu ABD’lilere verdi. Bir süre önce de öldü. Sanki bakkalda alış veriş yapar gibi çocukları para karşılığında ailelerden istiyorlardı” dedi.

Haber Ayyıldız’a göre; İncirlik Üssü’nde görevli ABD’li bir kadının evine gelip, o zaman 1.5 yaşında olan kızını eşinden para karşılığı istediğini anlatan Mahmut Açar, “Eşim bana kızımı satın almaya geldiklerini söyledi. O an beynimden vurulmuşa döndüm. Bir insan yavrusunu nasıl satar? Dünyayı verseler çocuğun satılır mı? Çocuğunu satan insanın deli olması lazım” dedi.

Korkunç iddia… Çocuklarımız İncirlik’teki ABD askerlerine mi satılıyor?

Uzun yıllar İncirlik Üssü’nün girişinde taksicilik yaptığını söyleyen 65 yaşındaki Ali Aslan, ABD’li askerlerin Türk ailelerden çocuk satın almalarını çok duyduğunu anlattı: “Özellikle yoksul aileleri seçip çocuklarını satın alıyorlardı. İncirlik Üssü’nde çalışan Türkler ya da İncirlik’i iyi bilen ABD’li kadın mahallede kimin maddi durumunun iyi olmadığını araştırıyor, ona göre ailelerin yanlarına gidip çocukları alıyorlarmış.”

Bu durum Adana’da öyle yaygın ki, herkes biliyor ama kimse bir şey yapmıyor. Sanki bir alan razı-veren razı durumu var. Bazı aileler sattıkları çocuklarıyla ilişkilerini sürdürüyor ama çoğu bir daha onlardan haber alamıyor.

Sonuçta ortaya çıktı ki, Adana’da bir market ürünüymüş gibi parayla satılan yüzlerce belki de binlerce çocuk var.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: