Cübbeli Ahmet, Nurettin Yıldız, İhsan Şenocak, Bülent Yıldırım ve Nevzat Çiçek buluştu

Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler’ diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız’ı, kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ziyaret etti.

Cübbeli Ahmet’in, Nurettin Yıldız’ı “Ehli Sünnet dışı” ilan etmesinin ardından bu ziyareti yapması dikkatlerden kaçmadı. Üstelik ziyarette İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve İslamcı Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım ve gazeteci Nevzat Çiçek de bulunuyordu.

Recep Tayyip Erdoğan, Nurettin Yıldız’ı kast ederek, “Bazılarının dikkat çekmek için kavramları eğip, bükerek söyledikleri sözlerin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur” demişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Nurettin Yıldız’a “Meczubun biri çıkıp kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri gerektiğini söyleyebiliyor. Bunu diyanet adına yapabiliyor. Ne ara bu kadar sapık türedi” diye tepki göstermişti.

Erdoğan, “İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam’ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız. Beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın” diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İslam’ın Güncellenmesi” konusunda yaptığı çıkış ve sözde din alimlerine karşı sert ifadelerinin ardından bu ziyaretin yapılması ‘ittifak havası’ şeklinde yorumlandı

‘FETVALARI DİNLENMEZ’

Nurettin Yıldız’la sohbete giden Cübbeli, daha önceki fetvalarında “Nurettin Hoca’nın sohbeti dinlenmez” demişti. Cübbeli Ahmet Hoca’nın bu ziyareti yapması beklenmiyordu.

AKP yanlısı TV yorumcusu Nevzat Çiçek de buluşmaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “moderatörlük yaptım” dedi.

Birgün

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: