Danışmanları Erdoğan’a yanlış bilgi veriyor..

Okumayı sevmek devamında merak uyandırır.

Eğer meraklandığınız konu sizi çekiyorsa daha derinine inebilmek için araştırır, daha çok okursunuz.

Okuduğunuz sürece de bilginiz artar, kelime hazineniz çoğalır, konuşurken her hangi bir yardım almadan (örnek promter) ııııııı, şeeyyy, kem küm gibi saçmalıkları kullanmaz,akıcı ve seri bir şekilde istediğinizi anlatabilirsiniz.

Okumanın önemi böyle bir iki satır ve üç beş kelimeyle anlatılamayacak kadar değerlidir.

Kimi insanlar ise okumayı sevmezler.

Okumayı sevmedikleri içinse onları eleştiremeyiz.

Sevmeyebilir.

Yalnız okuma alışkanlığı olmayanın bilgisi kısıtlıdır. Kendisine özellikle yakınları tarafından söylenenlere inanır, onların doğruluğunu kabul eder.

İşte eleştirilmesi gereken nokta da burasıdır.

Daha dün sayın cumhurbaşkanına yakınlarından kim söylediyse ki, bunu biz bilemeyiz, Türkiye nin IMF den ilk borçlanmasını İsmet İnönü yapmıştır dedi. Bu açıklamayı cumhurbaşkanı kendisine söylenenlere göre yaptı. Çünkü okumaya zamanı olmadığını (yani okumadığını) kendisine özetler getirildiğini yine kendi ağzından duyduk.

IMF sorununa gelince en yakınındaki AKP lilerin sayın cumhurbaşkanına yanlış bilgi verdiği, sayın cumhurbaşkanının da onlara güvendiği için bunu doğru kabul ettiği görülüyor.

Oysa ki,  IMF den ilk borç 1958 yılında Adnan Menderes tarafından alınmış, ilk stand by anlaşması ise 1961 yılında Cemal Gürsel tarafından imzalanmıştır.

Daha sonrası ise Demirel, Ecevit diye devam etmektedir.

Bu açıklamayı duyunca sayın cumhurbaşkanı nın yakınında danışman olarak bulundurduğu AKP li siyasetçilere daha da dikkat etmesi gerektiğini anladım.

Yanlış bilgilendiriyorlar.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: