Dış Mihrak

İktidarın her başı sıkıştığında topu atacağı yer belli. Dış mihraklar.

Dolar yükseldiğinde dış mihraklar,

Enflsyon arttığında dış mihraklar.

Akaryakıt ve doğalgaz zamlarında dış mihraklar

Gezi direnişinin bile onlara göre kaynağı dış mihraklar.

Kendileri için olumsuzluk içeren her koşul dış mihrakların işi. Hristiyan lobisi, yahudi lobisi…

Uzatmayalım.

Bu dış mihrakları iyi kötü hepimiz biliyoruz. Onlar bizden daha iyi biliyor, çünkü onlarla sürekli iş birliği içindeler. Bu dış mihraklar kimdir, neyin nesidir diye sorulmaması bu yüzden olsa gerek.

ABD, dış mihraktır. Çıkarı olmayan hiç bir ülke için parmağını oynatmayan, emperyalizmi en üst seviyede uygulayan ABD nin ülkemizde bu gün üsleri bulunmaktadır. Bu üsler sayesinde ortadoğu parça parça olmuş durumda. Ve bu üslere ABD ye karşı olan iç mihrakların dışında kimse hayır demiyor.

Almanya da bir dış mihrak. Balkanlara ve dünyaya rahat satış yapabilecekleri düşüncesiyle önemli otomobil şirketlerinin yatırımlarına verilen iznin dışında 3. havalimanı projesinde de Alman şirketlerinin genişleme payı oldukça hatırı sayılır bir seviyede.

Nato yu saymayalım. Sovyetler Birliği karşıtı olarak kurulan bu örgüt, SSCB bittiği halde bu gün bile devamlılığını askeri bir tehdit olarak sürdürüyor. Karadeniz, Balkanlar, Ortadoğu bölgelerinde halen varlar. Her adımları ülkeler için sıkıntı.

İngiltere, Fransa, AB… İstediğimiz kadar uzatabiliriz.

Bu dış mihraklarla iş birliğinde bulunanlar kimler? 

İç sermaye sahipleri ve iktidar değil mi? Onların varlığından mutluluk duyanlar, başları sıkışınca dış mihraklar diyenler değil mi Avrupa Birliği kapısında yıllardır bekleyenler.

Geçmişlerinde din tacirliği yapıp, Avrupa Birliği Hristiyan lobisidir diyenler, bu gün o Avrupa Birliği nin emirlerini yerine getirip, kapısında bekleyenlerdir.

Dış mihraklarla bizlerin yalnızca mücadelesi oldu. Gezi dış mihraklarla işte bu yüzden anılamaz.  Ali İsmail in dış mihraklarla ne kadar işi olabilir. Hangi çıkarları birleşebilir.

Dış mihrak denilen emperyalizm dir, ve ülkemizde cirit atıyor. Sermayesiyle, siyasetiyle, ajanlarıyla, ekonomisiyle iç mihrakların ortaklarıdırlar.

Dış mihrak diyenlere, dış mihrak nedir, kimdir diye sorun.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: