Dolardan bize ne. Dolsa ne olur, dolmasa ne olur.

Yandaş medyanın her zamanki gibi yalnızca efendilerinden aldıklarını yaptığı manşetlerden bir tanesini daha biraz gülerek, biraz da kaygıyla izliyoruz.

Krizi aşmak adına ABD ye heyet gönderen Türkiye nin düne kadar ki tanıtımına bakın.

Bizim dünya liderimiz var.

IMF ye borç verecektik istemediler.

Kendi uçağımızı yapıyoruz.

Kendi tankımızı yapıyoruz.

Tarım da bir numarayız.

Atma Recep din kardeşiyiz diyeceğim, yanlış anlaşılacak.

Bir zamanların atanmış başbakanı Binali Yıldırım ne diyordu dolar artışı için.

Dolardan bize ne, dolsa ne olur dolmasa ne olur?

Binali beye göre dolar doldu mu, dolmaya devam edecek mi?

Ya sosyal medya ve haber gazetelerinde jöleli dendiğinde herkesin tanıdığı Yiğit Bulut a ne demeli. Onun ağzından konuşalım.

…………… (orayı söylemeyeceğim)  Yiğit Bulut, adam mısın. Adamsan çık bu milletten özür dile. Çünkü dolar senin boyunu da aştı. Ekonomiyi çok iyi bildiğin! için bu durumun açıklamasını da sana bırakıyorum.

Doların (Binali Yıldırım ın deyimiyle) dolması karşısında halkın alım gücünün çok daha düştüğü gerçeğini saklayabilmek gün geçtikçe zorlaşıyor. Ve öyle sanıyorum ki, ekonomideki bu düşüşü bir süre sonra yandaş medya bile gizleyecek yalan bulamayacak. 10 kuruş artan doları görmezden gelip, iki kuruş düştüğünde “dolarda sert düşüş” manşetleri atıyorlar ya, bir süre sonra kimse yemeyecek.

Yemeyecek de ne olacak.

Bu kadar kötü bir ekonomi yönetimiyle halk yangın ortasındayken, muhalefet kendisine yarattığı suni parti içi sorunlarla uğraşarak iktidara bilerek ve isteyerek yol veriyor. Her zaman söylediğimiz gibi meclis matematiğinde değişen bir şey yok. Düzen partileri, düzülen halkla oynamaya devam ediyor. Açlık ve korkunun vermiş olduğu (korku derken, tutuklanma,işten atılma, iflas etme,suçlanma,yargılanma gibi aklınıza ne gelirse) sindirilmiş kimlik dolar 20 lira da olsa sesini yükseltemeyecektir.

Ülkede kapitalist olarak tanımladığımız sermaye bile gücünü günden güne tükettiğinden çareyi yurt dışına kaçmakta buluyor. Üretimi olmayan, herşeyiyle dışarıya bağımlı bir ülkenin emperyalizmin elinde kukla gibi oynatılmaktan başka yolu yoktur.

Dilediğiniz kadar ABD ye heyet gönderin. Doları 5 liranın altında mı tutacaksınız. Güldürmeyin.

Üretim yok da, ekonomiyle ilgili bilginiz de yok. Paranın yönetiminde kim var bir bakın.

Ne demişti o çok değerli! bakan.

Öncelik bizim davamız, vatan ondan sonra gelir.

Türk halkı olarak sessiz kalıp, siz de o davaya destek vermeye devam edin.

 

 

 

 

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: