Doların yükselmesinin sana ne zararı var? Dolarla mı alış veriş yapıyorsun?

Ne vuracak yerleri, ne verecek halleri kalmadı. Çaresizliğin içerisinde ne şekilde kıvranacaklarını ölçüyorlar.

Saçma sapan yapılan açıklamalarla her gün seni beni kandırmaya çalışırken, kendilerini kandırdıklarının farkına vardıklarında seçimler çoktaaannn bitmiş olacak.

Milletvekilinden Bakanına, Bakanından eskimiş, kovulmuş belediye başkanına kadar tek tek açıklama yaptılar. Seçimlerden sonra piyasaya sürecekleri 30 milyar dolarla piyasanın rahatlayacağını bildiren açıklamalar.

Ama olmadı. Tutmadı. Bu açıklamanın ardından muhalefetin madem 30 milyar dolar süreceksiniz şimdi sürün piyasaya. İktidar siz değil misiniz sözleri karşısında afalladılar. Merkez bankası müdahalelerine karşın önüne geçemedikleri dolar son bir aydır iktidarı oldukça yordu. İktidarda bulundukları süre içerisinde üretime dayalı tek bir yatırımı olmayan, sıcak parayla, satıp savarak ekonomiyi ayakta tutmaya çalışan bir yönetimin yolu başka bir kavşağa zaten çıkamazdı. Baktılar 30 milyar işi tutmadı, bu kez yine mağdur edebiyatı parçalamaya başladılar.

En yakın müttefikimiz dedikleri ABD bile suçlanırken, kur artışlarının dış güçlerden kaynaklandığı, büyüyen-güçlenen bir Türkiye istenmediği açıklamaları falan. Hani zaten sizin piyasaya sürecek 30 milyar dolarınız vardı. Sürün, dış güçler de kıçının üzerine otursun kardeşim. 16 yıldır dış güçler ses çıkarmamış, şimdi mi senin kuruna el attılar.

Bakın ne diyor bir akp seçmeni.

Doların yükselmesinin sana ne zararı var? Dolarla mı alış veriş yapıyorsun?

Samandan Kuru fasulye ye kadar her ihtiyacını yurt dışından alan bir Türkiye ödemelerini dolarla yapıyor. Mazot yükseliyor, benzin yükseliyor. Bu kadarı yeterli değil mi dediğimde aldığım yanıt çok ilginçti.

Kim söylüyor bu yalanları. İspat etsinler.

Gördünüz mü mağdur edebiyatını neden yapıyorlar, neden dış güçlere topu atıyorlar. Böylesi insanlara karşı kahraman olmak, dış güçlerle mücadele ettiklerini sanmalarını sağlamak için.

İsrail ile ticari ilişkileri bitirme cesaretini gösterebilselerdi, bu tipler sayesinde %90 la gelirlerdi sanıyorum.

Bu arada. 16 yılda üretime geçen kaç fabrika açıldı bilen var mı?

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: