Ekrem İmamoğlu: YSK’nın bu kararına göre Cumhurbaşkanı seçimi de Anayasa referandumu da şaibelidir

YSK’nın İstanbul kararının ardından İstanbullularla bir araya gelen Ekrem İmamoğlu, karara ilişkin açıklamada bulundu. İmamoğlu’nun açıklaması sık sık “YSK istifa”, “hırsız YSK”, “hırsız Tayyip” sloganlarıyla kesildi.

Gecenin ilerleyen saatlerine rağmen binlerce vatandaşın toplandığı alanda yurttaşlara seslenen Ekrem İmamoğlu tezahüratların arasında konuşmalarına ara vermek zorunda kaldı.

İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

”Aslında Ramazan’ın ilk günü orucumuzu açtık dualarımızı ettik. Ben Sultanbeyili’deydim, beni ilçemdeki insanlar tanır. Ben Ramazanları bu şehrin insanlarının sofralarında geçiririm.

‘BİZ BU ÜLKEDE KUL HAKKI YENSİN İSTEMİYORUZ’

Ramazan ayı kul hakkı yememe ayı. Biz bu ülkede kul hakkı yensin istemiyoruz. Biz çocuklarımızın geleceği aydınlık olsun istiyoruz, gençlerimiz başka ülkelerin hayalini kursun istemiyoruz. İnsanlara bol bereket dinledik. İşsizliğin 5 milyonu aştığı bu çağda işsizliğin sona ermesini istedik.

‘DEMOKRASİMİZE İHANET ETMEK İSTEYENLER ‘3 BİN OYLA KAZANDIK’ DEDİ’

Yola çıktığımızda devletin hiçbir imkanı yanımızda yoktu, siz vardınız, halk vardı. Bu şehrin kadınları, teyzeleri vardı nineleri vardı. Emeğimizi çalmaya çalıştılar. İş birlikçi AA’nın utanmaz yöneticileri 12 saat bilgi paylaşamadı. Belki de yüzyılın medya rezilliğini yaşattılar bize. O gece demokrasimize ihanet etmek isteyenler gecenin bir vakti alelacele ‘3 bin oyla kazandık’ diye açıklama yaptılar. Günün sonunda 31 Mart’tan sonra akıllarındaki tüm şeytanlıkları kendileri kazanmayınca gerekçe olarak ürettiler. Her gerekçeleri çürüdü ne için biliyor musunuz? Biz o akşam bu kadar kararlı olmasaydık inan ki ”Atı alan Üsküdar’ı geçti” diyecekti dedirtmedik.”

‘AĞLAMASINLAR SİLSİNLER GÖZ YAŞLARINI’

Demokrasimizi, cumhuriyetimizi, bu şehrin dünyaya olan itibarını ayaklar altına insanlar olabilir. Biz bu milletin evlatları 82 milyon insan, bir avuç insana asla bu değerlerini yok ettirmeyeceğiz. Biz asla vazgeçemeyeceğiz. Biz süreci en sağlıklı şekilde yönetmeye kararlıyız. İstanbul’un her yerinde insanlarımız bir an için kaygı duymuş olabilirler. Bir an için umutsuz olabilirler. Sultanbeyli’den geliyorum. O mahallede gözyaşı döken genç kızlarımız, erkeklerimiz vardı. Ağlamasınlar, silsinler gözyaşlarını buradayız, hep beraber çalışacağız. Bizden kavga bekleyenler, bizden huzursuzluk umanlar, bizden bu ülke adına birtakım unsurlar üzerinden kendi emellerine dönük hareketler bekleyenleri şaşırtacağız. Yarından itibaren her adımı sizinle paylaşacağım. Yarın sabah Ankara’ya gideceğim, CHP yöneticileriyle, genel başkanımla bulaşacağım. İttifak partilerimizle konuşacağım. Herkesle konuşacağımız.

‘YSK’NIN BU KARARI GEÇERLİYSE CUMHURBAŞKANLIĞI DA, REFERANDUM SEÇİMLERİ DE ŞAİBELİDİR’

YSK çıkmış karar açıklıyor. Efendim neymiş sandık kurullarına yapılan olağanüstü itiraza göre seçimi iptal etmişmiş. Aynı kurullarla Cumhurbaşkanı seçtin. Anayasa değişikliği yaptın o zaman Cumhurbaşkanı seçimi de Anayasa referandumu da şaibelidir. Şaibeli olduğunu düşünmüyorsanız.”

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: