Ekrem İmamoğlu’na ‘tuzak kuran’ vali Atatürk’e ve Cumhuriyete yönelik abuk sabuk laflar ediyor.”

Ekrem İmamoğlu’na ‘tuzak kuran’ vali Atatürk’ü küçümsemiş!

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “23 Nisan’da Ordu’da Karşıyaka İlköğretim Okulu’na giden Ordu Valisi Seddar Yavuz, öğretmenlere konuşma yaparak, “Atatürk’ü çok abartmaya gerek yok, o kadar abartmayın, bu ülkede 10 senede bir Atatürk kadar biri çıkar. Cumhuriyet döneminin yanında, Osmanlı’yı unutturmayın Osmanlı’yı öne çıkartın.” dediği toplantıda bulunan birkaç kişiden teyit edilmiştir” açıklamasını yaptı. 

KRT TV’ nin haberine göre; Konuyla ilgili iddiaları gündeme getiren OrduMilletvekili Mustafa Adıgüzel, “Ordu Valisi ne yazık ki uzunca bir süredir bulunduğu konuma ve devlet adamlığına yakışmayan davranışlar sergiliyor.  Bu son olayda bir okula gidip Atatürk’e ve Cumhuriyete yönelik abuk sabuk laflar ediyor.” dedi.

‘MECLİSE TAŞIYACAĞIM’

Kendisine gelen bilgileri aktaran Adıgüzel, “valinin bu konuşmasının şikâyet edilmesi üzerine inceleme için okulun müdür yardımcısı öğretmenler odasına gelerek olayın gerçek olup olmadığını sormuş. Öğretmenler de valinin ifadelerini doğrulamışlardır. Bu durumun bir raporla tespit edilip edilmediği, öğretmenlerin bu olayı doğrulayan ifadesinin bildirilip bildirilmediğini Meclis gündemine taşıyacağım.” ifadelerini kullandı.

“Devletin valisi nasıl olur da bir okulda öğretmenlere konuşma yapıp Atatürk’ü önemsizleştirmeye çalışabilir?” diye soran Adıgüzel, valinin buna benzer sayısız skandalı olduğunu söyledi.

Adıgüzel valinin skandalları için şu örnekleri verdi:

Hatırlanacaktır; daha önce şahsımla siyasi polemiğe girmiş ve Ordu’da milletvekillerinin milletten aldığı konuşma hakkını engellemeye kalkmıştı.

Fatsa ilçesindeki bir açılışta aynı konuda tartışma yaşanması üzerine kurdele kesimine katılan vali hemen ardından tepki göstererek programda sırada olan İstiklal Marşı‘na bile kalmadan mekânı terk etmişti.

‘PARTİZANCA TUTUMLARI İLE GÜNDEME GELEN…’

Gaziosmanpaşa kaymakamlığındaki kamu arazisi üzerindeki tartışmalı uygulamaları, Uşak valiliğindeki partizanca tutumları ile gündeme gelen vali, Muş’ta görev yapmasından hareketle kendisini bölücü terör örgütüne karşı olağanüstü mücadele etmiş kahraman edasıyla göstererek partizanlığına milli bir kılıf uydurmaya kalkıyordu.

‘İSTİKLAL MARŞIMIZA SAYGI GÖSTER’

Vali’nin İstakla Marşı’nın terk ettiğini hatırlatan Adıgüzel şu ifadeleri kullandı:

Bu siyaset tarzını ağababalarından biliyoruz. FETO ile ilgili de kahramanlık yapmasınlar. Bu konudaki tutumlarını yeri geldiğinde konuşuruz, detaylandırırız. Ağzımızı açtırmasınlar.  Milli olacaksan sen önce o kadar misafirin önünde sağduyulu davranıp İstiklal Marşı’mıza saygı göster, gideceksen ondan sonra git. Milli olacaksan milletimizi uçurumun eşiğinden alan Atatürk’e saygı göstermeyi öğren.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: