En son konuşacak kişi sensin Bahçeli…

Ülkede en son konuşması gereken kişi, en çok konuşanla yarış mesafesinde. Artık  işi öylesine abarttı ki, kendisini başbakan olarak düşündüğünü sanıyorum.

Süleyman Demirel’den çok duyduğumuz o meşhur söz Bahçeli‘nin bu günkü durumu için çok uygun. “Dün dündür, bu gün bu gündür”. Bahçeli’nin nereye varmak istediğini bileniniz var mı? Şahsen ben bu konuda ne kadar düşünsem de bir sonuca varamıyorum. Bu günkü konuşmaları insanı çileden çıkaracak seviyeye ulaştı.

Afrin konusunda dünyaya Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olacağız açıklamaları yapan iktidarın tersine, Bahçeli Afrin’e Türk bayrağını dikmeliyiz diye konuşuyor. Afrin’e bayrak dikmeye mi gidiyorsunuz, yoksa PYD ile mücadeleye mi? Önce bu konuda bir karar vermelisiniz. Öyle sanıyorum ki, yarın iktidar cephesinden bu açıklama için bir şeyler söyleyenler olacaktır.

Bu yazıya başlamamın asıl nedeni, Bahçel’nin CHP ve HDP yi hedef alarak söylediği anlamsız sözler. Çok açıkça belirtmese de, iki partiyi vatan hainliği ile suçlar duruma gelmiş. AKP ile yaptığı ittifakı savunabilme adına, kime ne şekilde saldıracağını şaşırmış durumda.

Söylediği tek bir kelimenin bile inandırıcılığı olmayan, konuşmalarının geçersizliği kendi tarafından kanıtlanmış Bahçeli, artık seçime kadar susmalı bence. Çok değil aşağıda izleyeceğiniz video da başbakanlık dönemindeki Erdoğan’a bakın neler söylüyor.

Erdoğan’ın kandil’le bağlantısından tutun da, hırsız olduğuna kadar söylemediği kelime kalmayan Bahçeli, bu gün de CHP ve HDP yi teröristlerle birlikte görüyor. Söyledim ya, dün dündür, bu gün bu gündür.

İZLEYİN:

Hesap sormazsam namerdim diyen Bahçeli, bu gün sarayla kucak kucağa. Bu durumda sonuç  olarak neye karar vermeliyiz sizce?

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: