Erdoğan stres üzerinde İNCE adımlarla ilerliyor

 

 

Seçim zamanı yaklaştıkça ortalığı germek adına atılan adımları, konuşmaları izliyoruz. Bir taraf millet yuhalarken yapmayın derken, diğer taraf yuhalatabilmek için ne gerekiyorsa yapıyor. Çünkü artık karşısında ciddiye alacağı bir rakip var.

Bunca yıldır insanların kafasına şırıngayla verdikleri, oy verecek başka adam yok ki sözü, İnce ile ortadan kalktı.  Son referandumu hatırlayın. Mühürsüz oyların sayımıyla iktidarı ellerinde tutanlar, mühürsüz oyların sayımını yasal çerçeveye oturtuverdiler. Bu, seçim dönemi korkunun en büyük göstergesi.

Sosyal medya  da dolaşan videolar ve haberlere bakarsak, yurt dışında oy kullanacak vatandaşlara mühürlü oy pusulaları verilip, zarfların içine yarleştirmeleri isteniyor. Demek ki , hile en ateşli şekilde sandıkların yanında, içinde ve başında turlamaya devam edecek. Piyasada yapılan anketlere bakmayın. O anketler partilerin ve parti tabanlarının duymak istediklerini söyler. Yalnızca demokratik bir dağılım söz konusu olmasa bile adayların televizyon programlarına bakın.

İnce ve Akşener neredeyse dünya sıralamasına girerken, Erdoğan ülke sıralamasına bile neredeyse giremiyor. Televizyon reytinglerinden son durumun ne olduğunu anlamanız gerekir. Erdoğan stres üzerinde İNCE adımlarla ilerlerken hata üzerine hata yaparak karizmasını da düşürüyor. Çünkü gündemi belirleyen artık kendisi değil. Kovalanan olmak yerine, kovalayan olan durumuna düşünce hatalar ardı sıra gelmeye başladı.

YSK ve sandık başları, tutanaklar çok önemli. Olası yapılacak seçim hilelerinin önüne geçilebilirse, ikinci tur olsa bile bu ülke AKP ye bay bay demeye hazır.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: