Erdoğan’a Mozart’ı Fenerbahçe dinletti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oyuncu Rutkay Aziz arasında Mozart polemiği yaşanmıştı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a oyuncu Rutkay Aziz arasında Mozart polemiği yaşanmıştı.

Rutkay Aziz Posta Gazetesi’nin sorularını yanıtladığı bir röportajda “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say’ın konserine gidecek. Fazıl Bey’in daveti bir adım değil mi sizce?” sorusu üzerine “Tabii canım bir adımdır. Atılsın yeter ki gitsin Cumhurbaşkanı bir Mozart bir Beethoven dinlesin. Belki iyi gelir” de yanıtını vermişti.

Erdoğan’ın bu sözlere yanıtı ise çok sert olmuştu.

Partisinin grup toplantısında isim vermeden Rutkay Aziz’e yüklenen Erdoğan ünlü sanatçıyı faşist olmakla suçlamıştı.

Erdoğan grup toplantısında şunları söylemişti;

“Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır”

Cumhurbaşkanı Tayyip Edoğan’ın ‘Cumhurbaşkanı bir Mozart bir Beethoven dinlesin. Belki iyi gelir’ sözleri nedeniyle hedef aldığı Rutkay Aziz’in cevabı ise gecikmedi.

Aziz, Erdoğan’ın, “Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır” sözleri için, “Faşizmin ne olduğu o zaman tam bilinemiyor. Ben mi faşist oluyorum bu durumda Mozart mı oluyor faşist? Böyle bir durum varsa ben insanlık adına Mozart’ı korumaktan yanayım” demişti. toplumsal’dan çalınmıştır

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan en son nerede Mozart dinledi?

Hiç uzatmadan cevap verelim. Erdoğan, Başbakanlığı döneminde Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun efsane ismi Ordinaryüs lakaplı Lefter Küçükandonyadis‘in Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’ndaki cenaze töreninde Mozart Requiem’den Dies İrae’yi dinledi.

Fenerbahçe’nin efsanesi uğurlanırken stadyum hoparlörinden Mozart’ın ünlü bestesi yankılanmıştı.

İşte o anlar:

Tören öncesi Fenerbahçe taraftarı Erdoğan’ı ıslıklamış ve yuhalamıştı

İşte o anlar:

Öte yandan ölümünün üzerinden 7 yıl geçen Ordinaryüs Fenerbahçeliler tarafından mezarı başında anıldı.

Türk futbolu ve Fenerbahçe’nin efsane isimlerinden Lefter Küçükandonyadis, vefatının 7. yıl dönümü dolayısıyla mezarı başında anıldı.

Fenerbahçe Kulübünden yapılan açıklamada, Büyükada Rum Ortadoks Mezarlığı’nda gerçekleştirilen anma törenine, Lefter Küçükandonyadis’in ailesi, bazı takım arkadaşları, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Sevil Zeynep Becan ve taraftarların katıldığı belirtildi.

Anma töreninde, Sevil Zeynep Becan ile sarı-lacivertlilerin eski futbolcusu Ogün Altıparmak’ın kısa bir konuşma yaptığı kaydedildi.

Toplumsal

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: