Erdoğan’ın İzmir’de açtığı cami ‘FETÖ’cülerin çıktı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün İzmir’de açılışını yaptığı camiye adı verilen Bilal Saygılı’nın ‘FETÖ’ sicili bulunuyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İzmir’de Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve diğer AKP’li vekillerin de katıldığı açılışta konuşma yapan Erdoğan şunları söyledi:

“Şehrimize yakışan bir eser oldu. Bir hadiste, “Kim Allah’ın rızasını talep ederek bir mescit inşa ederse, Allah’ın da ona Cennet’te bir ev inşa edeceği” müjdeleniyor. Bizim inancımızda cami kullanılan ve iş bitince terk edilen mekan hiçbir zaman olmamıştır. Cami ibadethane olduğu kadar muhabbetin, dayanışmanın yeridir. Cami, öğrenmenin ve öğretmenin, istişarenin mekanıdır.

Cemaati olmayan her cami, ne kadar ihtişamlı olursa olsun, yetim ve öksüz bir eserdir. Çocuk sesleriyle güzelleşmeyen, gençlerin heyecanıyla dolmayan camiler mahzun kalmaya mahkumdur. Üniversite öğrencilerimiz başta olmak üzere bu bölgede yaşayan bütün kardeşlerimizin Bilal Saygılı Camii’ni öksüz ve yetim bırakmayacağına inanıyorum.”

Erdoğan’ın açtığı caminin yapımı ve camiye adı verilen Bilal Saygılı ile ilgili ise büyük soru işaretleri bulunuyor. Caminin finansmanının ‘FETÖ’cüler tarafından sağlandığı, camiye ismini veren Bilal Saygılı’nın ise 15 Temmuz darbe girişiminden önce ‘Himmet’ operasyonu ile ‘FETÖ’den gözaltına alındığı belirtiliyor. Bilal Saygılı’nın babası Eflatun Saygılı’nın İzmir’de kurduğu Sondakika isimli gazetenin de darbe girişiminden sonra ‘FETÖ’ nedeniyle kapatıldığı bir diğer önemli bilgi.

“FETÖ’CÜLERİN KEFARETİ İÇİN YAPILMIŞ”

Konuyu gündeme taşıyan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, bu kişileri kazıdıkça altından hep ‘FETÖ’nün çıktığını belirtip “Sözde FETÖ ile mücadele eden Cumhurbaşkanı da FETÖ ve FETÖ’cüler tarafından günahlarının kefareti için yapıldığı söylenen Cami’nin açılışını yapıyor. Ben merak ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı bunları biliyor mu? Yoksa yine kandırılıyor mu?” ifadelerini kullandı.

CHP’li Sertel, konuyu soru önergesi olarak Meclis’e taşıdı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: