Ertuğrul Günay ve Sadi Güven savcılığa çağırılsın

Suç duyurusu olarak mı kabul edilmeli?

Bence edilmeli.

Geçmişin sosyal demokratı, yakın zamanın akp lisi, yarın nereye geçeceği belli olmayan Ertuğrul Günay 2 yıl bekledikten sonra bir açıklama yaptı.

“16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandum sonuçları hayır olarak çıktı”

Bu açıklamayı nasıl değerlendirelim?

Öncelikle, neden bu açıklamayı zamanında yapmadın? Böyle bir durum var ve sen de biliyorsan, ülkenin gidişatına çok büyük etkisi olan bu sonuçlar için sen de suçlusun.

Sana gelmeden önce, zaten her seçimde insanların güvensiz davrandığı YSK başkanı Sadi Güven de suçlu. O, hem bulunduğu konum nedeniyle, hem de yanlışı kabul etmesiyle çok daha büyük bir suç işlemiş durumda.

Açıklama laf olsun diye geçiştirilecek şekilde değil. O referandum sonuçları parlamentonun ortadan kalkmasına, tek adam rejimine geçişe olanak sağladı. Günay çok ağır ithamlarda bulunarak, üstü kapalı AKP nin YSK aracılığı ile oy çaldığını söylemiş oldu.

Günay ın tam açıklaması şu şekilde;

“Ben, 16 Nisan referandumunda da tıpkı bu mart seçimleri gibi, haziran seçimleri gibi bir sonuç çıktığına inanıyorum.” Oranların açıklanmadığını belirten Günay, “İstanbul’un Üsküdar’ından, Eyüp’ünden, Ümraniye’sinden, Fatih’inden; Balıkesir’den, Manisa’dan, İzmir’den, Adana’dan, Mersin’den, Diyarbakır’dan, Hatay’dan, Antalya’dan ‘Hayır’ çıkmıştı. Ankara’dan da ‘Hayır’ çıkmıştı.” açıklamasında bulunan eski AKP’li Günay, “Konya’dan, Kayseri’den, Trabzon’dan çıkan ‘Evet’ oylarıyla ‘Türkiye çapında evet çıktı’ denildi. Rakam açıklanmadı.

Görev süresi yerel seçimler öncesinde bir yıl uzatılan Sadi Güven bu konu hakkında bir açıklama yapacak mı, yoksa görev süresinin bitmesini mi bekleyecek?

Belki modaya uyup, o da bir kaç yıl sonra benzer açıklamalar yaparak vicdanını rahatlatma yoluna gider. Biliyoruz ki, ülkenin hangi yola gittiği onların pek umurunda değil.

Savcılar Ertuğrul Günay ve Sadi Güven i ifadelerini almak üzere bu konu hakkında soruşturmaya çağırmalılar.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: