EYT’liler Maltepe mitinginde buluştu

“Edirne’den Kars’a, Jüpiter’den Mars’a, çısın artık bu yasa”

EMEKLİLİKTE  Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Maltepe’de miting düzenlendi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Türkiye’nin çeşitli illerinden Maltepe Miting Alanı’na saat 12.00’de gelmeye başladı. Miting alanının çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, miting alanına gelenler polis kontrol noktalarından içeriye alındı. Miting “EytİstanbuluSallıyor” başlığıyla sosyal medyada gündem oldu. Alanda sık sık “EYT burada, devlet nerede”, “Edirne’den Kars’a, Jüpiter’den Mars’a, çısın artık bu yasa” sloganları atıldı.

T24 habere göre; Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak seçime kadar mağduriyetlerinin giderilmesini istediklerini belirterek şunları söyledi:

“Biz Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak Eylül ayından itibaren yaklaşık 25 tane toplantı yaptık. Bu toplantıları Kültür Merkezleri’nde gerçekleştirdik. Bugün Maltepe Miting Alanı’nda milyonlar olup hakkımızı aramak için toplandık. Biriz, hepimiz buradayız. Bu birlikteliğin sonucunda da davamızın peşinde olduğumuzu göstermek için bugün tüm Türkiye olarak buradayız. Haber kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre çok farklı farklı sonuçlar çıkartılabiliyor. Bizler yetkili ağızlardan bir cevap almadığımız sürece hiçbir açıklamaya rivayet etmeyeceğiz. Önümüz seçim arefesi ve seçime kadar bu mağduriyete son verilmesini talep edeceğiz. Bunun umudunu taşıyoruz.”

Sosyal medyada gündem oldu

Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul Maltepe miting alanına gelenler, alandan fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak emeklilik haklarının verilmesi için gerekli yasal düzenlemenin yapılmasını istedi:

Bir EYT’li grubun taşıdığı pankart:

Kılıçdaroğlu Millet İttifakı ortak mitinginde EYT’liler hakkında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Millet İttifakı’nın seçim çalışmaları kapsamında Balıkesir’deki ortak mitingde ilk konuşmayı yaptı. Meydana hitap eden Kılıçdaroğlu, EYT’liler hakkında şu ifadelerde bulundu:

“EYT’yi biliyorum. EYT’lilerin sorunlarını da biliyorum. Sizin sorununuzu çözmek için kanun teklifi verdik ama AKP ve MHP izin vermedi. Erdoğan EHT meselesi gündeme gelince ‘nereden çıktı bunlar?’ dedi. Eğer emeklilikte yaşa takılanlardan biri gidip de AKP’ye oy verirse iki elim yakanızda olur.”

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, sosyal medyadan EYT’lilere destek verdi:

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) 1999 yılında çıkan 4477 sayılı yasanın geriye doğru işletilmesi nedeniyle mahrum kaldıklarını belirttikleri haklarını geri istiyor.

Tıklayın – EYT: Emeklilikte yaşa takılanlar ne istiyor, talepleri uygulanabilir mi?

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: