FETÖ’ye düzdüğü övgüler ortaya çıktı

CHP’ye FETÖ ithamında bulunana AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e ve FETÖ’cülere övgüler düzdüğü görüntüleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan paylaştı. Özkan, “Kim kiminle aynı pozisyonu almış ortada” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “FETÖ‘nün siyasi ayağı” tartışmasına ilişkin, “Eğer birileri siyasi ayak arıyorlarsa, bunun önemli bir kriteri var. Bunun kriteri, bir sivil toplum örgütü görünümünde olan bu yapının bir organize suç örgütü olduğu ortaya çıktıktan sonra bu yapıyla beraber aynı söylemi, aynı dili, aynı pozisyonu kim aldıysa, FETÖ’nün siyasi ayağı odur.” dedi.

Ünal, FETÖ’nün siyasi bağlantılarının ve ittifaklarının ortaya çıkması için çok ciddi bir çalışma yaptıklarını öne sürdü. Ünal, CHP’yi itham altında bırakan söylemlerde bulundu. Ünal’a cevap CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan‘dan geldi.

Özkan, Ünal’a videolarla yanıt verdi. Ünal bir görüntüde, “bu adamların askeriyeye öğrenci yerleştirmek için çaba sarf ettiklerinde biz ne yapardık, YAŞ kararları alındığında bundan 20 sene önce yav şu kadar Müslüman daha ordudan atılmış. Ordu derdi ki bunlar şöyle olduğu için atıldı. Bunları orduya sızmasını biz o zamanlar mübah görürdük. Emniyete sızmalarını da mübah görürdük” diyor.

Ünal’ın dersanelerin kapatılması olayında FETÖ elebaşısı için; ‘bir kanaat önderi, fikir işçisi, bir muhabbet fedaisi’ demesi dikkat çekiyor. Dersanelerin Gülen’in gayretleri ile ortaya çıktığını söyleyen Ünal, FETÖ’ye ve FETÖ’cülere övgülerde bulunuyor.

Özkan Twitter hesabından, “10 dakikanızı ayırıp izleyin… Kim kiminle aynı pozisyonu almış ortada” diyerek şu videoyu paylaştı:

‘FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞINI ARIYORSANIZ SARAYA BAKIN’

Özkan CHP İzmir İl Kongresi’nda yaptığı konuşmada da, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde demokrasi dışında bir şey olmaz. CHP’ye saldıranlara sesleniyorum; FETÖ’nün siyasi ayağını arıyorsanız saraya bakın, saraya! FETÖ’nün siyasi ayağı orada oturuyor” dedi.

İşte o konuşmadan bir bölüm:

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: