Fetöyle mücadele? Fetö gider, Menzil gelir!

Fetöyle mücadele?

AKP mücadele ettiğini söylese de artık halkın gözünde o inandırıcılığını çoktan yitirdi. Fetö nün özellikle 1980 cuntasından sonra devlet içerisine sızmaya başladığı, Evren ve Özal dönemlerinde bunu çok rahat gerçekleştirdiği biliniyor. O zamanlar güç bende diyemiyordu. Kendi çapında çalışmalarla, açtığı okullarla durumu idare edip, varlığını sürdürme eğiliminde olan Fetullah yapılanması AKP döneminde palazlanmaya, güç bende demeye başladı.

Hepsi bir yana, “Ne istediniz de vermedik” sözü tek başına bu durumu anlamaya yeterlidir sanırım.

Şimdi;

Fetö yü bir yana bırakın. AKP neden inandırıcı değil ona bakalım.

Öncelikle Fetö örgütüyle ayrı düşmelerinin nedeninin en iyi kendileri biliyor. Bu konuda bir açıklama yapılacaksa bunu AKP yapacak. Devletin kılcal damarlarına kadar yerleştirilen örgüt, belki de artık ülkeyi ben yönetmeliyim dedi. Bilemiyoruz.

Fetö ile çıkan kavga ve çatışmanın ardından AKP ne yaptı?

Diğer tarikatlara sarıldı. Şimdi de o tarikatları devletin içerisine sokuyor. Hem öyle sokuyor ki, ana sınıfı çocuklarını bile o tarikatların kucağına bırakmaktan geri durmuyor.

Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yer der bir atasözümüz.

AKP nin sütten ağzı yandı da, yoğurdu bırakın üflemeyi, aynı sütü kaynar halde içmeye devam ediyor. Cemaatlerin topluma faydası var mı?

Üretimleri var mı?

Bilimsel çalışmaları nelerdir?

Paralarını nerelerden veya kimlerden kazanırlar?

Hiçbir üretimi olmayan bu din sömürücülerinin yaşadığı lüks hayat nereden geliyor?

Bunların hiç birisi AKP nin derdi değil anlaşılan.

Fetö gider, Menzil gelir!

İktidar kalma gücünü bu cemaatlere mi bağladı, veya öyle olduğunu mu sanıyor AKP bilemiyorum. Öyledir diye kesin bir yargıya varacak birikimim de yok zaten.

Dönelim başa.

Cemaatlere bu kadar aşık olan AKP fetö konusunda yalnızca kendisine muhalif olanları ve olabilecekleri bertaraf etti. Oysa, yalnızca AKP nin içerisine baktığımızda saraydan meclise varıncaya kadar fetö ye övgüler dizen, elini ayağını öpen, sümüklü mendiline sarılan insanlar olduğunu görüyoruz.

Ben siyasi ayak peşinde falan değilim.

AKP içindeki bu Fetullaha hayranlık duyanları ayıklamadıkça, fetöyle yaşananlar sonrası diğer tarikatlara önlem almayıp, onlarla iş birliği içerisinde bulunduktan sonra kalkıp kimseye fetö ile mücadele falan demesin. İnandırıcı değil.

Bu millet masal dinlemekten bıktı yoruldu artık.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: