Furkan Vakfı lideri Kuytul: Kızlarla konuşursanız kötü yola düşersiniz

AKP’nin uygulamalarından cesaret alan gerici Furkan Vakfı’nın lideri Kuytul, üniversiteli kadınları hedef aldı. Kuytul, “Okuldaki haramlardan korunmak için kızlardan uzak durun” diye konuştu.

Gericiden 'haramdan korunma' taktikleri: Kızlarla konuşursanız kötü yola düşersiniz

Milli Eğitim Bakanlığı’yla (MEB) imzalanan iş birliği anlaşmalarıyla eğitimde etkinliklerini artıran dini vakıf ve cemaatlerin skandallarına bir yenisi daha eklendi.

AKP hükümetinin toplumsal yaşamı dincileştiren uygulamalarından cesaret alarak, “Annen de olsa, diz kapağının üstü tahrik eder” ifadelerini kullanan gerici Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul, bu kez de üniversite okuyan kadınları hedef aldı. Önceki açıklamalarında, insanın annesi ya da kız kardeşinden tahrik olmasının mümkün olacağını iddia eden Kuytul’un şimdi de üniversite okuyan erkeklere “haramdan korunmak” için kadınlardan uzak durmaları tavsiyesinde bulunduğu ortaya çıktı.

ABC habere göre, Kuytul, vakfın sosyal medya hesaplarından da yayımlanan videoda, “Okuldaki haramlardan uzak kalmak için kızlardan uzak duracaksınız. Onlardan uzak durursanız kendinizi haramlara karşı koruyabilirsiniz” diye konuştu. Kadınlarla konuşmanın erkekleri zinaya yaklaştırdığını söyleyen gerici vakıf lideri, “Kur’an’da, ‘kızlara bakmayın konuşmayın’ diyor. Bakarsanız, konuşursanız gerisi gelir kötü yola düşersiniz” ifadelerini kullandı. Haramlara karşı korunmanın yolunun cemaatin içinde olmaktan geçtiğini öne süren Kuytul, “Cemaatsiz insan kendini haramlara karşı koruyamaz. Cemaatin içinde olmayan insan kolaylıkla harama gider. Oysaki cemaat bize güç kazandırır” dedi.

‘EĞİTİMDE KURAN METODU KULLANILMALI’
Birgün’ün aktardığı habere göre, okullarda Kuran’ın eğitim metodunun kullanılması gerektiğini iddia eden Kuytul skandal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her sene Milli Eğitim’de şuralar düzenleniyor, uzmanlar bir ara geliyor. Eğitimi masaya yatırıyorlar, kararlar alıyorlar ama bunu başaramıyorlar. Bazen bütün öğretmenlerden görüşler alınıyor. 30 sene önceki nesiller daha az terbiyesizdi. Bugünküler daha terbiyesiz. MEB şûralarınız yerin dibine batsın. İnsan yaratan insanı eğitmeyi bilmez mi? Ondan alacaktınız. Kuran’ın eğitim metodunu alacaktınız.”

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Furkan Vakfı lideri Kuytul: Kızlarla konuşursanız kötü yola düşersiniz” için 2 yorum

  1. Well, І am stunned you aall lefrt the veԝry extta finest one for me.?
    Daddy menti᧐ned with ɑ teasing smile. ?It?s that hе despatched Jesus to die
    for us and provides us lіfе peгpettually and ever and that
    because of that wwe aree goіng too be a household in heaven for hundreds of tһousands of years.
    Thаt?s pretty good isnt it?

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: