Gezi davası için açılan siteye mahkemeden erişim engeli

Gezi davasıyla ilgili bilgilendirme amacıyla 20 Mayıs’ta yayına başlayan internet sitesi hakkında erişim engelleme kararı verildi.

Gezi Parkı Davası ile ilgili açılan “geziyisavunuyoruz.org” isimli internet sitesi, Ankara 3. Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararıyla erişime kapatıldı.

Gezi Parkı eylemlerinin suçlama konusu yapılarak aralarında Taksim Dayanışması’ndan Mücellâ Yapıcı, Tayfun Kahraman ve Can Atalay ile birlikte toplam 16 kişinin yargılandığı dava ile ilgili bilgilendirme amacıyla 20 Mayıs’ta yayına başlayan internet sitesi hakkında erişim engelleme kararı verildi.

MAHKEME KARARIYLA ENGELLENDİ

Ankara 3. Sulh Ceza Hâkimliği’nin 16 Temmuz’da verdiği karar, 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’a dayandırıldı.

GEZI DAVASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME AMAÇLI AÇILMIŞTI 

Kapatılan internet sitesinde Gezi Parkı eylemleri sırasında çekilen videolar ve fotoğraflar, davaya ilişkin iddianamenin özeti, yargılananların mahkemede yapılan sorguları, dava sırasında çizilen karikatürler yer alıyordu.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: