Güncellenmiş İslam: Helal Faiz Uygulaması

Güncellenmiş İslam! Şimdi güncel İslam uygulamasını indirin en moda helaller, en yeni günahlar, en popüler müstehaplar anında cebine gelsin!

Devlet resmen faiz dağıtıyor, kendi aldığı yetmezmiş gibi insanların aklını da karıştırıyor… Bir sürü kamu spotu yapmışlar. Dolarını, avronu, altınını, getir ister faizli ister faizsiz; dolara şu kadar faiz, altına bu kadar faiz, avroya bu kadar faiz diye sürekli reklam yapıyor.

Müslüman ve dindar oldukları yandaşları, destekçileri ve kendileri tarafından iddia edilen iktidar ve siyasi parti yandaşları gizliden yaptıkları haramları açıkça yapmaya, duyurup ilan etmeye başladılar…

Haram bir ticaret yapıyorlar bunu teşvik ediyorlar.

Faizin haram olmadığını bilen var mı? Faize bulaşmayan kaldı mı? Banka hesapları, kredi kartları, borç ödemeleri vesaire derken… Faize bulaşmayan kaldı mı?
Faiz hakkında iktidarı dinlemeden önce Allah’ı dinleyelim, ilgili ayetleri okuyalım bakalım faiz, riba neymiş ne değilmiş?
Alınır mı satılır mı? Yoksa…

Bağışlayan ve esirgeyen Allah’ın adı ile
İnsanların mallarında artış olsun diye verdiğiniz herhangi bir faiz Allah katında artmaz. Allah’ın rızasını kazanmak için verdiğiniz zekata gelince, işte zekatını veren o kimseler, evet onlar (sevaplarını ve mallarını) kat kat arttıranlardır. (Rum, 30/39).

Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah’tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (Âl-i İmran 3/130)

Men edildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık. (Nisa 4/161).

Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: “Alım satım da ancak faiz gibidir.” demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah’a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).

Ey iman edenler, Allah’tan sakının ve eğer inanmışsanız faizden arta kalanı bırakın. Şayet böyle yapmazsanız, Allah’a ve Resulü’ne karşı savaş açtığınızı bilin. Eğer tövbe ederseniz artık sermayeleriniz sizindir. Böylece ne zulmetmiş olursunuz, ne zulme uğratılmış olursunuz. (Bakara 2/278-279).
Yüce ve azametli olan Allah en doğru sözü söyledi.

Şu bir gerçektir! Allah’ın sözüdür emridir! Faiz alanda veren de kazancı faiz ile olan, gelirine faiz karıştıran Allah ve elçisine savaş açmıştır.
Bu kurandaki en sert ifadelerden birisidir. Şimdi bu ayetleri bilen biri hala faiz almaya devam ediyorsa ve sözde iktidar faizi teşvik ediyorsa, diyanet dahi faiz, ve genelevlerden, alkolden, kumardan vesaireden gelen gelir ile maaş alıyorsa bu devleti yönetenler nasıl Müslüman oluyor? Veya onların arkasında nasıl namaz kılabiliyor?

Helalin içine karışan haram para helal olmaz!

Helal olan helal, haram olan haramdır!
Kendilerine kitap verilenlerden, Allah’a ve ahiret gününe inanmayan, Allah’ın ve Resûlü’nün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini (İslam’ı) din edinmeyenlerle, küçük düşürülüp cizyeyi kendi elleriyle verinceye kadar savaşın. (Tevbe 29)

De ki: “Allah’ın sizin için indirdiği sizin bir kısmını haram ve helal kıldığınız rızıktan, haber var mı? Söyler misiniz?” De ki: “Allah mı size izin verdi, yoksa Allah hakkında yalan uydurup iftira mı ediyorsunuz?” (Yunus 59)

Dillerinizin yalan yere nitelendirmesi dolayısıyla şuna helal, buna haram demeyin. Çünkü Allah’a karşı yalan uydurmuş olursunuz. Şüphesiz Allah’a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa ermezler. (Nahl 116)

İşte böyle; kim Allah’ın haram kıldıklarını (gözetip hükümlerini) yüceltirse, Rabbinin Katında kendisi için hayırlıdır. Size (haklarında yasaklar) okunanlar dışındaki hayvanlar helal kılındı. Öyleyse iğrenç bir pislik olan putlardan kaçının, yalan söz söylemekten de kaçının. (Hac 30)
Daha fazlasını Kuran’ı Kerim’de bulabilirsiniz!

Allah ve resulüne isyan edenlerle birlik olmayın ve onları desteklemeyin!
Geçici dünyaya değil Allah’a kul olun ve özgürleşin. Onların yaptıkları saraylar, AVM’ler, yollar, köprüler zenginlik ve güç alameti değildir.
Asıl zenginlik: üstün ahlak, erdem ve Tevhiddir. Bunun dışındaki, her şey sanal gerçeklik, oyalayıcı bir oyuncak, bir hayal perdesi, tiyatro sahnesinden ibarettir.
Bu dünyada egemen kalmayacaksınız. Mutlaka bir şekilde bilmediğiniz ve beklemediğiniz bir anda öleceksiniz. O halde Allah’a kul olarak özgür yaşayın ve ruhunuz ile bedeninizi müşriklere ve şeytanlara satmayın!

Müşrikleri, münafıkları din ve vicdan sömürüsü yapan, dilinden Allah’ın adını düşürmeyen şeytanlara kanmayın! Seçim meydanlarında Allah’ı cc., Kuran’ı, Muhammed’i as., Ehlibeyt’i, Atatürk’ü, Türkleri, Kürtleri, göçmenleri, emeklileri ve nicelerini propaganda malzemesi yapana uymayın!

Aklınızı kullanın! İnsanlara zulüm eden, fikir ve düşüncelere katlanamayan, insanları tek tipleştirmeye çalışan, onlar üzerinde asker, polis, yargı ile baskı kuran, eleştirilmeye gelemeyen birine köle olmayın.
Allah dahi tek tip insan modeli yaratmamışken iktidar sahibi insanlara ne oluyor!

ekvatorhaber.com – Ragıp Kamil İlbeyi

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: