Hainlerin oyunu istemiyoruz: Laiklik dediler dini böldüler, Alevilik dediler Müslümanlığı bölmek istediler

AKP Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç, Cumhur İttifakı’na oy istediği bir konuşmasında tepki çeken ifadeler kullandı.

Dinç, “Laiklik dediler dini böldüler. Alevilik dediler Müslümanlığı bölmek istediler. Atatürkçüyüz dediler yine bizi bölmek istediler. Bizim öz değerlerimizi bizden ayırarak bugüne kadar 80 yıl 90 siyaset yaptılar” dedi.

‘CUMHURİYET KURULDU KURULALI…’

Köseali mahallesinde yaptığı konuşmada, 3 Mart Devrim Yasalarının Kabulünün 95. yıl dönümü kapsamında Salihli’de düzenlenen etkinliklere değinen AKP’li Dinç şunları söyledi: “Birileri bugün jön koltuklarından, Salihli’de laikliğin yıl dönümünü kutladılar. Biz hizmet için yollara düştük. Biz laikliği şu an zaten en iyi şekilde yaşadığımıza inanıyoruz. Laiklik dediler dini böldüler. Alevilik dediler Müslümanlığı bölmek istediler. Atatürkçüyüz dediler yine bizi bölmek istediler. Bizim öz değerlerimizi bizden ayırarak bugüne kadar 80 yıl 90 siyaset yaptılar. Ama dikili bir ağaç dediğimiz zaman hiçbir şey yok. Şarkılar var, söylemler var, eylemler var. Türkiye Cumhuriyeti kuruldu kurulalı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin hiçbir zaman belediyecilikte özverili bir çalışması yok.”

‘HAİNLERİN OYUNU İSTEMİYORUZ’

Oy için kimseye yalvarmadıklarını savunan Dinç şöyle devam etti: “Biz kimseye yalvarmıyoruz. Hele vatan hainlerine hiç yalvarmıyoruz. Buradan Köseali’den özellikle vurgulayarak söylüyorum; babam dahi ise bu vatana hainlik yaptıysa, vatanına bugünden sonra da hain düşünceyle bakıyorsa biz onun oyunu istemiyoruz. Onun oyu onun olsun.”

Toplumsal

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: