Hakimleri FETÖ şüphelileri eğitecek! Kaynak: Hakimleri FETÖ şüphelileri eğitecek!

Flaş Haber… Hakimler FETÖ şüphelisi akademisyenlerden eğitim alacak. Tekirdağ Adliyesinde görevli 4 hakim FETÖ şüphelilerinden ders alacak. İşte haberin ayrıntıları;

hakimler ile ilgili görsel sonucu

 

Tekirdağ Adliyesi’nde görev yapan 4 Hakim Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans programına kabul edildi. Mülakatla üniversiteye kabul edilen 4 Hakimden bazıları ise FETÖ şüphelisi hocalardan ders alacaklar. Bu Hakimlerin bazılarının da halen FETÖ yargılamalarında görev aldığı ortaya çıktı.

FETÖLÜ YÜKSEK LİSANS

Yerel Kapaklı Gazetesi’nden Adem Çil’in haberine göre; Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Müdürlüğü yardımcılığını Babası Fevzi Kıran ile birlikte FETÖ şüphelisi olan Elif Kıran’ın yaptığı Sosyal Bilimler Enstitüsünde tezsiz yüksek lisans için mülakat yapıldı.

Çalışma iktisadı alanında yapılan tezsiz yüksek lisansa 17 kişi mülakatta başarılı olarak kabul edildi. Bunların arasında ise Tekirdağ Adliyesi’nde görev yapan 4 Hakim de yer aldı.

4 HAKİM VAR

3. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Abdulkerim Durmuş, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Üye Hakimi Neslihan Geyik, 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Muhammet İkbal Geyik, 1. İcra Ceza Mahkemesi Hakimi Aslı Akyol yüksek lisans için mülakatta başarılı oldu. Başarılı olan diğer isimlerin kimler olduğu bilinmiyor.

FETÖ ŞÜPHELİLERİNDEN DERS ALACAKLAR

FETÖ yargılamalarında da yer alan hakimler kısa bir süre sonra ders almaya başlayacak. Hakimlerin de içinde bulunduğu 17 kişinin FETÖ’den hakkında soruşturması devam eden Davuthan Günaydın, Ensar Nişancı, Nükhet Kırcı’dan ders alacağı öğrenildi. Ayrıca Yüksek lisansı açan sosyal bilimlerin ise müdür yardımcılığını Babası Genel Sekreter Yardımcısı Fevzi Kıran ile birlikte FETÖ şüphelisi olan Elif Kıran’ın yaptığı ortaya çıktı.

REKTÖR ŞİMŞE’TE FETÖ’DEN ŞÜPHELİ

Öte yandan üniversite rektörü Osman Şimşek, başta olmak üzere Rektör Yardımcıları İsmail Yılmaz, Şefik Kurultay, İhsan Sosysal, Genel Sekreter Abdullah Yinanç, Genel Sekreter Yardımcısı Fevzi Kıran da FETÖ’den şüpheli.

Kaynak: Hakimleri FETÖ şüphelileri eğitecek!

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: